...

Dėl kaimo turizmo sodybos įkūrimo

Žinių bazė

2014.05.06

Kadangi su šeima turime vieną visai nenaudojamą 6 arų žemės sklypą, prie pat upės, nutarėme pagaliau jį pradėti naudoti. Kilo įdėja įsteigti kaimo turizmo sodybą.
Vieta yra už 18km už miesto, soduose. Nors toje pačioje sodų bendrijoje jau yra nuomuojama kaimo turizmo sodyba šventėms, tačiau mūsų manymu pravestų ir antra, nes ir patiem ieškant vietos gimtadieniams ir t.t. reikia gerai pasukti galvą.
Tai tiek apie vietą. Kadangi esu dar stundentė ir nelabai nusimanau apie šiuos reikalus, tai klausiu patarimo: nuo ko pradėti steigiant kaimo turizmą? Kur galima būtų ieškoti paramos?? Pvz. kaip ES parama jaunam verslui ir t.t. Ačiū už atsakymą.

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Publikavimo data: 2014-05-06 20:02

Finansavimas, lengvatinės paskolos pagal INVEGOS administruojamas priemones, gali būti skiriamos tiek fiziniams asmenims, tiek juridiniams asmenims, nes šios priemonės yra...

Publikavimo data: 2014-05-06 20:02

Finansavimas, lengvatinės paskolos pagal INVEGOS administruojamas priemones, gali būti skiriamos tiek fiziniams asmenims, tiek juridiniams asmenims, nes šios priemonės yra skirtos smulkiajam ir vidutiniam verslui pradėti ar plėsti. Visos priemonės vis dar įgyvendinamos ir finansuojamos ES struktūrinių fondų lėšomis.

Vienos palankiausių sąlygų verslo pradžiai sudarytos pagal Verslumo skatinimo priemonę. Dėl lengvatinių paskolų (iki 86 tūkst. Lt) iš Verslumo skatinimo fondo (VSF) į kredito unijas gali kreiptis fiziniai asmenys, siekiantys pradėti ar jau plėtojantys pradėtą verslą, taip pat įmonės iki 1 metų. Paskola gali būti skirta tiek investicijoms, tiek apyvartai. Gavusieji VSF paskolą gali pasinaudoti INVEGA garantija, susigrąžinti 95 proc. sumokėtų palūkanų ir gauti kompensaciją už dalį darbuotojų darbo užmokesčio.

Dėl šių paskolų galima kreiptis į Lietuvos centrinę kredito uniją arba artimiausią kredito uniją, skambinti nemokamu tel.: 8 800 11 211. Daugiau informacijos http://lku.lt/projektas-verslumo-skatinimas/.

Paskolos bus teikiamos iki 2015 metų rugsėjo 30 d.

Jei domina finansavimas pagal VSF, reikėtų:
– Kreiptis į artimiausią kredito uniją, susitikti ir aptarti verslo planą;
– Jei trūksta užstato, kredito unija kreipiasi į INVEGĄ dėl garantijos.
– Patvirtinus verslo planą, pasirašoma paskolos sutartis;
– Tada galite tiesiogiai kreiptis į INVEGĄ ir teikti paraišką dėl paskolos palūkanų kompensavimo (kompensuojama 95 proc. sumokėtų palūkanų).

Jei reikėtų didesnių investicijų, rekomenduojame pasidomėti Atviro kreditų fondo (AKF) galimybėmis. Šios paskolos skirtos tiek investicijoms, tiek apyvartai, vienam kreditui gali būti skirta iki 2 mln. Lt, sutarties laikotarpis – iki 72 mėn. Dėl šių lengvatinių paskolų ar kredito linijų reikėtų kreiptis į Citadele ar Medicinos banką. Šių paskolų teikimo terminas pratęstas iki metų pabaigos, taip pat galima susigrąžinti dalį sumokėtų palūkanų.

Taip pat teikiamos Pasidalintos rizikos paskolos iki 16,5 mln. Lt.
Pagal priemonę „Parama pirmajam darbui“ darbdaviams, kurie įdarbino darbinės patirties neturinčius darbuotojus iki 29 m. amžiaus, kompensuojama 23,3 proc. jų apskaičiuoto darbo užmokesčio. Ši priemonė nėra susijusi su paskolomis, ja gali pasinaudoti bet kuri šalyje veikianti įmonė.
Daugiau informacijos www.invega.lt

Ekspertai

Inga Beiliūnienė

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.