Vykdau individualią veiklą pagal pažymą, kaip naudotis kasos aparatu?

Žinių bazė

2012.05.23

Esu dirbus UAB, kur naudojome kasos aparatą ir mėnesio gale pagal mėnesio Z ataskaitą išsirašydavome sąskaitą tiems mėnesio pardavimams.Bet dabar pas mane -individuali veikla. Kaip čia reikės mažinti sandėlį ar apskritai to reikės? Veikla-sulčių baras, sausų gaminių prekyba.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2012-05-23 20:33

Jei vedate apskaitą “pinigų principu” tuomet sandėlio vesti Jums nebūtina. Visi Jūsų pirkimai – sąnaudos, visi pardavimai – išlaidos. Primenu,...

Publikavimo data: 2012-05-23 20:33

Jei vedate apskaitą “pinigų principu” tuomet sandėlio vesti Jums nebūtina. Visi Jūsų pirkimai – sąnaudos, visi pardavimai – išlaidos. Primenu, jog pinigų apskaitos principą galite naudoti tik tuomet, jei nesate PVM mokėtojai ir nenaudojate ilgalaikio turto.

Jei taikote kaupimo principą, tuomet sandėlio “mažinimą” atlikite periodiškai inventorizuodami (sutikrindami) prekių likučius T.y. visas perkamas prekes žymėkitės “Prekių apskaitos” žurnale, o po inventorizacijos nurašykite skirtumą į sąnaudas. Pavyzdžiui: per mėnesį nusipirkote 50 kg. apelsinų už 3 LT/kg. ir 80 kg morkų už 1Lt/kg. Mėnesio gale patikrinote, jog liko tik 1 kg. apelsinų ir 3 kg. morkų. Vadinas 49 kg. apelsinų už 147 LT ir 77 kg. morkų už 77 LT nurašote į sąnaudas. Jei per mėnesį perkate keletą kartų ir skirtingomis kainomis – nurašinėkite pagal pirkimo kainų vidurkį. Inventorizuoti reikia bent kartą metuose, tačiau Jūsų atveju patarčiau tai padaryti kas mėnesį (ar bent jau kartą per ketvirtį).

Yra ir kiti “sandėlio mažinimo” būdai, tačiau jie sudėtingesni ir reikalaujantys daugiau tikslumo bei finansinių investicijų (Pavyzdžiui įsirengiate kasos aparatą, kuris pagal įvestą sulčių sudėtį iš karto nurašo reikiamą kiekį žaliavų iš sandėlio).

Už per mėnesį parduotas sultis ir kitas prekes, Jums nebūtina išrašyti sąskaitos. Užtenka mėnesio pajamas užfiksuoti Pajamų-išlaidų arba Kasos aparato kasos operacijų žurnale.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.