...

Užkandinėje norime prekiauti kitoje kavinėje pagamintomis ir supakuotomis salotomis, sumuštiniais

Žinių bazė

2013.07.03

Turime idėją savo užkandinėje pardavinėti kitoje kavinėje pagamintas salotas ir sumuštinius. Kavinė – gamintoja turi reikiamus leidimus, ji pagamintų ir supakuotų sumuštinius/salotas į popierines dėžutes, kurias mes atsigabentume į savo užkandinę ir čia pardavinėtume. Viskas būtų parduodama gaminimo dieną, kas neparduodama, tas išmetama. Maisto pardavimo leidimą turime. Norėtume sužinoti, ar kavinė-gamintoja privalo paženklinti dėžutes, į kurias pakuos salotas/sumuštinius. Jei ženklinti būtina, kiek detalus turi būti ženklinimas? Ar toks pats kaip gamykloje pagamintų salotų/sumuštinių, parduodamų prekybos centruose? Ar mūsų atveju (prekiaujant tik tarp dviejų kavinių) ženklinimo reikalavimai švelnesni?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-07-03 17:29

Maisto ženklinimo klausimus reglamentuoja Sveikatos apsaugos ministro 2002-12-24 patvirtinta Lietuvos Higienos norma HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“. Įtvirtinti maisto produktų...

Publikavimo data: 2013-07-03 17:29

Maisto ženklinimo klausimus reglamentuoja Sveikatos apsaugos ministro 2002-12-24 patvirtinta Lietuvos Higienos norma HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“. Įtvirtinti maisto produktų ženklinimo reikalavimai, kurie taikomi supakuotiems maisto produktams, yra tokie patys nepriklausomai nuo to, ar maisto produktai yra parduodami prekybos centruose, ar kavinėse. Visi supakuoti maisto produktai turi būti paženklinti, nurodant: (1) produkto pavadinimą, (2) sudedamąsias dalis, jų grupes ir kiekius, (3) grynąjį kiekį, (4) tinkamumo vartoti terminą, (5) specialias laikymo ar vartojimo sąlygas bei (6) gamintojo pavadinimą ir adresą. Taip pat, atsižvelgiant į produkto sudėtį ar pakavimo ypatumus, gali būti reikalaujama nurodyti ir papildomą informaciją.

Išimtys dėl maisto produktų ženklinimo yra taikomos tiems maisto produktams, kurie galutiniam vartotojui yra pateikiami nefasuoti arba jei vartotojo prašymu yra pakuojami vietoje, arba fasuojami tiesioginiam pardavimui. Tačiau visais nurodytais atvejais išimtys galėtų būti taikomos tik tuo atveju, jei maisto produktai yra pagaminti pardavimo vietoje, t. y. salotas ir sumuštinius turėtumėte gaminti Jūs patys. Kadangi Jūs planuojate prekiauti iš kitos kavinės atsivežtais sumuštiniais ir salotomis, visi aukščiau išvardinti reikalavimai maisto produktų ženklinimui Jums bus taikomi.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.