...

Rastos nuotraukos ir turinys soc. tinkluose

Žinių bazė

2022.05.20

Ar esu atsakingas, o galbūt tai yra autorių teisių pažeidimas, jei dalinuosi savo puslapyje socialiniuose tinkluose rastomis nuotraukomis, turiniu, tačiau pridedu nuorodą?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2022-05-24 12:13

Visais atvejais internete rastas turinys ir nuotraukos (nesvarbu, ar jos talpinamos socialiniuose tinkluose, ar bet kur kitur) yra laikomos autorių...

Publikavimo data: 2022-05-24 12:13

Visais atvejais internete rastas turinys ir nuotraukos (nesvarbu, ar jos talpinamos socialiniuose tinkluose, ar bet kur kitur) yra laikomos autorių teisių objektais. Ir šių teisių savininkams (autoriams ar kitiems asmenims) priklauso išimtinės teisės į autorių teisių objektus. Tačiau įstatymas numato ir tam tikrus autorių teisių ribojimus, pavyzdžiui kūrinio atgaminimas asmeniniais tikslais, citavimas ir pan. Jūsų atveju viskas priklauso nuo to, kokiu tikslu ir kokiame kontekste dalinsitės rastomis nuotraukomis ir rastu turiniu. Tuo atveju, jeigu jūsų puslapis ar socialinio tinklo profilis yra nekomercinės kilmės (t.y. jį naudojate išimtinai tik savo asmeninėmis reikmėmis, nesiekiate tiesioginės ar netiesioginės naudos ir pan.), tokiu atveju tokį pasidalinimą galima traktuoti kaip kūrinio atgaminimą asmeniniais tikslais (LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 20 str.). Šiuo atveju jums nereikės gauti autoriaus (ar kito autorių teisių subjekto) leidimo. Tokiu atveju Jums reikėtų nurodyti kūrinio autorių bei informacijos šaltinį (pateikti nuorodą).

Armantas Žvirgždas

UX ir skaitmeninio produkto strategas / www.armantas.com

Publikavimo data: 2022-05-28 13:21

Tiek Google, tiek kiti paieškos varikliai bei viešai prieinamos nuotraukų internetinės bibliotekos turi funciją, leidžiančią ieškoti nuotraukų pagal „Creative Commons“...

Publikavimo data: 2022-05-28 13:21

Tiek Google, tiek kiti paieškos varikliai bei viešai prieinamos nuotraukų internetinės bibliotekos turi funciją, leidžiančią ieškoti nuotraukų pagal „Creative Commons“ licenciją (priskyrimas, nekomercinis platinimas, jokių išvestinių darbų). Ši CC licencija leidžia pakartotiniams naudotojams platinti, remiksuoti, pritaikyti ir atkurti medžiagą bet kokia laikmena ar formatu, jei tik nurodomas nuotraukos šaltinis. Nuotraukas su CC licencija leidžiama naudoti ir komerciniais tikslais. Kita alternatyva nuotraukoms internete yra „Public domain“. Šis Terminas „viešasis domenas“ reiškia kūrybinę medžiagą, kuri nėra apsaugota intelektinės nuosavybės įstatymų, pvz., autorių teisių, prekių ženklų ar patentų įstatymų. Šie kūriniai priklauso visuomenei, o ne atskiram autoriui ar menininkui. Tokius registrus dažnai turi didieji pasaulio universitetai bei bibliotekos. „Public domain“ - bendro žmonijos kultūrinio ir intelektualinio paveldo dalis ir yra pagrindinis kūrėjų įkvėpimo, vaizduotės ir atradimų šaltinis. Viešojoje erdvėje esantiems kūriniams netaikomi jokie apribojimai ir jie gali būti laisvai naudojami be leidimo komerciniais ir nekomerciniais tikslais.

Daugiau atsakymų

Ekspertai

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Armantas Žvirgždas

Armantas Žvirgždas

UX ir skaitmeninio produkto strategas / www.armantas.com

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.