...

Prekės pagamintos ES, kaip prekiauti?

Žinių bazė

2012.11.03

Ar galima laisvai prekiauti brand’intais produktais, kurie yra pagaminti ES, kitose ES šalyse neįsigijant jokių franšizės, distributoriaus leidimų, licencijos ar kitokių teisių?

Pavyzdys galėtų būti paprasčiausios kosmetinės prekės tokios kaip L’oreal, Gillette ar Dove pirktos iš užsienio prekybininkų, paprasčiausių parduotuvių ar tiekėjų. Vienintelis tokių prekių įsigijimo dokumentas būtų paprasčiausias čekis iš parduotuvės.
Kosultuotis teko su ne viena advokatų kontora ir patentiniais patikėtiniais, daugelis mini ‘teisių išsėmimo taisyklę’, kuri neva leidžia laisvai prekiauti prekėmis ES kurios taip pat yra legaliai patekusios/įgytos/pagamintos ES, be jokių oficialių leidimų ar pan. dokumentų.
Jei tai tiesa, kokia tuomet apskritai prasmė kurti prekinį ženklą ir mėginti apsaugoti savo produkciją(gamintojui/savininkui), jei vistiek visi gali prekiauti ja kada nori, kaip nori ir kokiais nori kiekiais?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2012-11-03 02:50

Prekių, pažymėtų kitam asmeniui priklausančiu prekių ženklu, pardavimui ES yra taikoma „teisių išsėmimo taisyklė“, kuri reiškia, kad jeigu prekės buvo...

Publikavimo data: 2012-11-03 02:50

Prekių, pažymėtų kitam asmeniui priklausančiu prekių ženklu, pardavimui ES yra taikoma „teisių išsėmimo taisyklė“, kuri reiškia, kad jeigu prekės buvo teisėtai išleistos į ES rinką ir teisėtai joje įsigytos, jos gali būti laisvai pardavinėjamos kitose ES valstybėse ir tam nereikia jokių papildomų susitarimų su prekių ženklo savininku. Šis principas yra patvirtintas ir Lietuvos teismų praktikoje. Šios taisyklės galiojimas yra grindžiamas laisvu prekių judėjimu ES.

Tačiau jeigu prekės yra įsigytos ne ES valstybėje, jų pardavimui ES teritorijoje reikia gauti prekių ženklo savininko leidimą.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.