...

Noriu sukurti internetinį įmonių katalogą. Ar reikia tų įmonių sutikimo viešai ( internete ) teikti informaciją apie jų veiklą, kontaktus ir pan.?

Žinių bazė

2012.12.20

Informaciją, kurią imonės pačios skelbia arba savo tinklapyje, arba reklaminiuose bukletuose ir pan. Ar galima kataloge, aprašant tam tikros įmonės veiklą , naudoti jų logotipą, nuotraukas, kad ieškantis žmogus lengviau suprastų apie kurią įmonę skaito.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2012-12-20 12:54

Informacija apie įmonių veiklą, kontaktai ir pan. yra laikoma vieša informacija. Toks reglamentavimas numatytas Civilinio kodekso 2.71 str. 1 dalyje,...

Publikavimo data: 2012-12-20 12:54

Informacija apie įmonių veiklą, kontaktai ir pan. yra laikoma vieša informacija. Toks reglamentavimas numatytas Civilinio kodekso 2.71 str. 1 dalyje, kur nustatyta, kad Juridinių asmenų registro duomenys, registre kaupiami dokumentai ir bet kokia kita registrui pateikta informacija yra vieša, t.y. prieinami visiems norintiems. Atsižvelgiant į tai, laikytina, kad teisėtu būdu iš Juridinių asmenų registro gauti duomenys gali būti talpinami internetiniame įmonių kataloge be tų įmonių sutikimo.

Atkreiptinas dėmesys, kad Prekių ženklų įstatymo 39 str. reglamentuoja išimtis, kai prekių ženklo savininkas neturi teisės uždrausti kitiems asmenims savo ūkinėje ar komercinėje veikloje naudoti žymenį. Todėl, pvz. jei Jūs prekių ženklą naudosite lyginamojoje reklamoje ir tokia reklama yra leidžiama, prekių ženklo savininko sutikimas nebus būtinas.
 

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.