...

Noriu parduoti prekes į Londoną ar tai galiu daryti su verslo liudijimu?

Žinių bazė

2016.04.03

Planuoju prekiauti su Jungtinėje Karalystėje registruota įmone, ar užtenka verslo liudijimo pažymos šiai veiklai?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Laurynas Juozapaitis

Vyresnysis teisės patarėjas / EPSO - G

Publikavimo data: 2016-04-03 22:10

Ketinant vykdyti Jūsų norimą veiklą pirmiausia reiktų patikslinti, kas yra individuali veikla pagal verslo liudijimą bei kas yra individuali veikla...

Publikavimo data: 2016-04-03 22:10

Ketinant vykdyti Jūsų norimą veiklą pirmiausia reiktų patikslinti, kas yra individuali veikla pagal verslo liudijimą bei kas yra individuali veikla pagal pažymą, tuomet galima įvertinti, su kokiais asmenimis (fiziniais ar / ir juridiniais) veikiančiais užsienyje galima sudaryti sutartis vykdant individualią veiklą.

Individuali veikla bendrąją prasme – tai savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Individualia veikla galima vykdyti pasirinkus verslo liudijimą arba pažymą.

Verslo liudijimas – tai dokumentas, patvirtinantis nustatyto fiksuoto dydžio pajamų mokesčio sumokėjimą verčiantis individualia veikla ir (arba) nekilnojamojo pagal prigimtį daikto nuomos veikla, jeigu šios veiklos rūšys įtrauktos į veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašą. Nepaisant to, kad individualią veiklą pagal verslo liudijimą galima užsiregistruoti pasirinkus Lietuvos Respublikos ir užsienio vykdymo teritoriją, šiuo metu galiojantis teisės aktai numato, kad pagal verslo liudijimą galima sudaryti sutartis tik su užsienyje gyvenančiais fiziniais asmenimis, bet ne užsienyje registruotomis įmonėmis. Todėl Jūsų atveju norint prekiauti (sudaryti sutartis) su Jungtinėje Karalystėje registruota įmone privaloma registruoti individualią veiklą pagal pažymą.

Galiausiai atkreiptume dėmesį, kad nors individualia veikla pagal pažymą galima užsiimti iš esmės bet kokio pobūdžio komercine veikla, tam tikrais atvejais, atitinkamai veiklai gali būti privalomi papildomi licencijavimo ir kiti specialūs reikalavimai (pavyzdžiui, norinti užsiimti prekyba alkoholiniais gėrimais, registruotos individualios veiklos nepakanka, būtina steigti juridinį asmenį).

Atkreipiu dėmesį, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio. Dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Laurynas Juozapaitis

Laurynas Juozapaitis

Vyresnysis teisės patarėjas / EPSO - G

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.