...

Noriu atsidaryti gydomojo masažo kabinetą

Žinių bazė

2017.06.26

Kuom reikalavimai skiriasi nuo grožio salonuose įkurtų masažo kabinetų?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2017-06-26 14:17

Statistikos departamento duomenimis, masažo paslaugos patenka į šias Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus (toliau – EVRK) klases: 96.04 klasę „Fizinės gerovės...

Publikavimo data: 2017-06-26 14:17

Statistikos departamento duomenimis, masažo paslaugos patenka į šias Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus (toliau – EVRK) klases:
96.04 klasę „Fizinės gerovės užtikrinimo veikla“. Į šią klasę įeina turkiškų pirčių, saunų, garo vonių, soliariumų, liesėjimo ir lieknėjimo salonų, masažo kabinėtų ir kt. veikla.
86.90 klasę „Kita žmonių sveikatos priežiūros veikla“.  Į šią klasę įeina žmonių gydymas ne ligoninėse ir ne gydytojų ar odontologų: slaugytojų, akušerių, fizioterapeutų ar kitų paramedicinos specialistų veikla, optometrijos hidroterapijos, gydomojo masažo, darbo terapijos, kalbos terapijos, kojų pirštų priežiūros (pedikiūro), homeopatijos, chiropraktikos, akupunktūros ir kt. srityse.
Šios veiklos gali būti vykdomos tik sveikatos priežiūros klinikose, tokiose, kaip firmų, mokyklų, senelių namų, darbo ir globos organizacijų klinikos, stacionarinėse (ne ligoninių) gydymo klinikose, taip pat privačiuose konsultantų kabinetuose, ligonių namuose ar kitur.

Norime atkreipti dėmesį, kad veiklos patenkančios į EVRK 86.90 ir EVRK 96.04 klases, negali būti vykdomos su verslo liudijimais (patentais). Tokiu atveju, galite rinktis arba individualios veiklos pažymą, arba įmonės teisinį statusą.

Asmuo, norintis teikti masažo paslaugas, turi atitikti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. sausio 22 d. įsakyme Nr. V-27 „Dėl masažuotojo profesijos kvalifikacinių reikalavimų aprašo patvirtinimo“ įtvirtintus reikalavimus.  Pirmiausia, turi būti įgijęs formalią masažuotojo profesinę kvalifikaciją, antra, turi turėti masažuotojo spaudą. Šį spaudą išduoda Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Tarnyba).

Svarbu žinoti, kad masažo paslaugos patenka į Visuomenės sveikatos priežiūros įstatyme nustatytą veiklų sąrašą, kurioms būtinas leidimas – higienos pasas. Leidimą išduoda Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Kitas svarbus leidimas, kurį išduoda savivaldybės yra leidimas įrengti išorinę reklamą. Jei planuojate virš masažo kabineto kabinti iškabą su pavadinimu arba šalia pasistatyti stendą, tokiu atveju, reikia gauti minėtą leidimą.

Jei Jūsų teikiamos paslaugos būtų priskiriamos 86.90 klasei, į kurią patenka gydomasis masažas, tokiai veiklai reikėtų licencijos, kaip sveikatos priežiūros veiklai. Tuomet gavus leidimą – higienos pasą Jums reikėtų licencijuoti įmonę. Už licencijavimą atsakinga aukščiau minėta Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad teikiant gydomojo masažo paslaugas reikia steigti įmonę ir šalia kitų leidimų reikia gauti Tarnybos išduodamą licenciją.

Ekspertai

Živilė Baušienė

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.