...

Muzikinio kūrinio plagiatas

Žinių bazė

2022.05.15

Yra išleistas beveik toks pat muzikinis kūrinys, kurį pats parašiau. Kaip galėčiau tai apginti ar patikrinti, apskųsti

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2022-05-23 16:14

Pateiktu atveju pirmiausia reikia įvertinti, ar konkretus kito autoriaus muzikinis kūrinys iš tiesų yra analogiškas jūsų sukurtam muzikiniam kūriniui. Praktikoje...

Publikavimo data: 2022-05-23 16:14

Pateiktu atveju pirmiausia reikia įvertinti, ar konkretus kito autoriaus muzikinis kūrinys iš tiesų yra analogiškas jūsų sukurtam muzikiniam kūriniui. Praktikoje pasitaiko atvejų, jog tam tikros kūrinio detalės sutampa, tačiau visumoje, kito autoriaus kūrinys atitinka originalumo kriterijų ir nėra laikomas nukopijuotu kūriniu. Tuo atveju, jeigu kito autoriaus sukurtas muzikinis kūrinys vis dėlto yra jūsų kūrinio kopija, galima pasinaudoti Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo (toliau – ATGTĮ) numatytomis teisių gynimo priemonėmis. ATGTĮ 77 straipsnio 1 dalyje, be kita ko, numatyta, jog autorių teisių subjektai (pvz. kūrinio autorius) įstatymų nustatyta tvarka turi teisę kreiptis į teismą ir reikalauti įpareigoti nutraukti neteisėtus veiksmus, atlyginti turtinę žalą, įskaitant negautas pajamas ir kitas turėtas išlaidas ir pan. Pažymėtina, jog žala nėra preziumuojama, t.y. žalą Jūs pats turėtumėte įrodyti pagal visas civilinės atsakomybės sąlygas. Visais atvejais, rekomenduojama pasitelkti teismą tik kaip galutinę priemonę, o ginčą stengtis išspręsti taikiai, pvz. kreiptis raštu į galimą pažeidėją, nurodant savo teises bei reikalaujant nutraukti neteisėtus veiksmus. Ir tik susidariusios situacijos nepavykus išspręsti taikiai, kreiptis į teismą.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.