...

Marškinėlių linija

Žinių bazė

2022.05.16

Vystau unikalių marškinėlių T-shirt dizaino liniją. Kaip ir ką galėčiau apsaugoti, kad niekas nekopijuotų mano šrifto, braižo ir stiliaus?

 

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2022-05-24 11:49

Pagal užklausoje pateiktą informaciją galima spręsti, jog galimi keli apsaugos variantai. Visų pirma, marškinėlių išvaizdą galima apsaugoti, jį registruojant kaip...

Publikavimo data: 2022-05-24 11:49

Pagal užklausoje pateiktą informaciją galima spręsti, jog galimi keli apsaugos variantai. Visų pirma, marškinėlių išvaizdą galima apsaugoti, jį registruojant kaip dizainą (tokių atveju galite pasirinkti, ar norite, kad apsauga galiotų tik Lietuvoje, kitoje valstybėje, ar, pavyzdžiui, visoje Europos Sąjungoje). Jeigu visi marškinėliai bus skirtingo dizaino, tokiu atveju, reikėtų registruoti kiekvieną dizainą individualiai. Tokiu atveju reikėtų įvertinti, ar toks veiksmas tikrai atsipirks, kadangi už kiekvienų marškinėlių dizaino registraciją teks mokėti papildomai. Vietoje anksčiau nurodyto dizaino registracijos galite pasirinkti autorių teisių siūlomą apsaugą. Šiuo atveju jūsų sukurtas marškinėlių dizainas būtų laikomas meno kūriniu, kaip tai nurodyta LR Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos įstatyme. Remiantis aukščiau nurodytu įstatymu, apsauga tokiam kūriniui įsigalioja vos jį sukūrus, tad jums nereikės papildomai imtis jokių veiksmų. Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį, jog esant pažeidimui, gali būti kiek sunkiau įrodyti patį pažeidimo faktą ir/ar jo apimtį.

Ekspertai

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.