Leidimai siuntinių pervežimui ES
2016.04.09
Noriu pradeti veiklą: siuntinių pervežimas Europoje su mikroautobusu, BE kategorijos. Kokie dokumentai reikalingi? Ar reikia įsteigti UAB? Ar individualia veikla?
Į klausimą atsakė:
Atsakyti į klausimą
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Publikavimo data: 2016-04-09 14:25
LICENCIJAVIMAS. Mes suprantame, kad Jūs planuojate užsiimti siuntinių pervežimo veikla automobiliu ir priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė yra ne didesnė...
Publikavimo data: 2016-04-09 14:25
LICENCIJAVIMAS. Mes suprantame, kad Jūs planuojate užsiimti siuntinių pervežimo veikla automobiliu ir priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė yra ne didesnė kaip 3,5 tonos (BE kategorija). Tokia veikla, vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, gali būti vykdoma be licencijos. Pradėti šią veiklą Jūs galėsite pranešę VMI apie individualios veiklos pradžią arba įregistravę pasirinktos formos juridinį asmenį Juridinių asmenų registre.
Tačiau, jeigu dabar arba ateityje Jūs planuotumėte ES užsiimti keleivių vežimo veikla bet kokiu transportu arba krovinių vežimo veikla krovininėmis kelių transporto priemonėmis, kurių didžiausioji leidžiamoji masė įskaitant priekabą (puspriekabę) yra didesnė kaip 3,5 tonos, prieš pradėdami tokią veiklą Jūs turėtumėte gauti licenciją.
Pažymėtina, kad kitose šalyse, kuriose Jūs ketinate vykdyti veiklą, gali būti nustatyti griežtesni reikalavimai. Todėl rekomenduojame prieš pradedant vykdyti siuntinių pervežimo veiklą, pasitikrinti licencijavimo reikalavimus atitinkamose Europos šalyse.
VEIKLOS FORMA. Jūs galite laisvai pasirinkti bet kurią savo būsimos veiklos vykdymo formą: vykdyti individualią veiklą ar įsteigti juridinį asmenį (individualią įmonę, mažąją bendriją ar uždarąją akcinę bendrovę, ar kitas formas).
Paprasčiausia yra pradėti individualią veiklą, užregistravus ją VMI. Juridinio asmens steigimas reikalauja didesnių laiko ir finansinių sąnaudų, susijusių su steigimo dokumentų paruošimu, juridinio asmens registravimu bei galimu nustatyto minimalaus įstatinio kapitalo suformavimu. Pasirinktos juridinio asmens formos steigimo dokumentus Jums gali padėti parengti teisininkai, notarai arba buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės.
Sprendimas dėl veiklos formos taip pat susijęs su civilinės atsakomybės vykdant pasirinktą veiklą rizikos vertinimu. Siuntinio vežimo metu gali įvykti avarija ir būti padaryta žala tretiesiems asmenims ar jų turtui, taip pat gali būti sugadintas arba prarastas pats siuntinys. Individualią veiklą vykdančių asmenų ir individualių įmonių civilinė atsakomybė yra neribojama, todėl žalos atveju individualią veiklą vykdantis asmuo ar individualios įmonės savininkas galimai atsakytų visu savo asmeniniu turtu. Mažosios bendrijos arba uždarosios akcinės bendrovės yra ribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys, už kurio įsipareigojimus juridinio asmens dalyviai paprastai nėra atsakingi. Atsižvelgus į išdėstytus faktorius, turinčius įtakos veiklos formos pasirinkimui, dažnas veiklą pradedantis verslininkas pradžioje veiklą vykdo individualios veiklos pažymos pagrindu, veiklos vykdymo apimtims išaugus registruoja juridinį asmenį.
DOKUMENTAI. Individualiai veiklai registruoti reikalingus dokumentus jums nurodys Valstybinė mokesčių inspekcija. Tuo tarpu juridinio asmens steigimui būtina parengti bei patvirtinti notarine tvarka juridinio asmens steigimo dokumentus. Nepaisant pasirinktos veiklos formos, siuntinių vežėjui rekomenduojama įsigyti vežėjų civilinės atsakomybės draudimą, kuris įvykus draudiminiam įvykiui siuntinio transportavimo metu, apsaugotų Jūsų veiklą nuo galimų neprognozuojamų nuostolių.
Atkreipiame dėmesį, kad šis atsakymas yra informacinio pobūdžio ir negali būti laikomas advokatų kontoros SORAINEN ar jos teisininko teisine konsultacija.