...

Kokių leidimų reikia norint atsidaryti greitojo maisto kavinę ir joje pardavinėti mėsainius, picas („take away“ tipo)?

Žinių bazė

2012.07.16

Kur rasti tikslius reikalavimus patalpoms, kaip įregistruoti veiklą (įmonė, verslo liudijimas)?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2012-07-16 00:28

Užsiimant bet kokia veikla, susijusia su maisto tvarkymu ar ruošimu, būtina vadovautis atitinkamais teisės aktais. Pirmiausia reikėtų atsižvelgti į Maisto...

Publikavimo data: 2012-07-16 00:28

Užsiimant bet kokia veikla, susijusia su maisto tvarkymu ar ruošimu, būtina vadovautis atitinkamais teisės aktais. Pirmiausia reikėtų atsižvelgti į Maisto įstatymo, kuris nustato specialiuosius reikalavimus tokiai veiklai, nuostatas.

Šis įstatymas numato, kad tvarkyti maistą galima tik Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta ir su Sveikatos apsaugos ministerija suderinta tvarka patvirtintose maisto tvarkymo vietose, turinčiose nustatyta tvarka išduotus maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimus. Šių pažymėjimų išdavimo tvarką reglamentuoja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus patvirtinti Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimai.

Taip pat būtina vadovautis Lietuvos higienos norma HN 15:2005 „Maisto higiena“, kurioje aprašyti ir kai kurie reikalavimai patalpoms. Mažmeninės prekybos subjekto maisto tvarkymo patalpos turi būti suprojektuotos, suremontuotos, visiškai įrengtos, geros būklės, jų planas turi atitikti reikalavimus. Taip pat taikomi atitinkami reikalavimai darbuotojams: pasitikrinti sveikatą Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka, nustatytu dažnumu tikrintis periodiškai, turėti galiojantį privalomąjį higienos žinių pažymėjimą.

Atsižvelgiant į jūsų nurodytos veiklos specifiką ir paprastą registravimo tvarką rekomenduotina vykdyti veiklą pagal individualiosios veiklos pažymą. Jūsų atveju verslo liudijimas netiktų, nes nurodyta veiklos rūšis nepatenka į veiklos, kuria galima verstis įsigijus verslo liudijimą, rūšių sąrašą.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.