...

Kokia kalbų kursų verslo steigimo forma leistų išduoti kurso baigimo pažymėjimą užsakovui?

Žinių bazė

2012.07.05

Jei verslo liudijimas to neįgalina, kokia kita forma būtų priimtiniausia, nekalbant apie UAB. Pavyzdžiui, norint išduoti asmeniui IELTS egzamino kursų baigimo pažymėjimą, kokias juridines sąlygas reikėtų atitikti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2012-07-05 14:00

Tokia ekonominė veikla kaip kalbų kursai priskiriama prie neformaliojo suaugusiųjų švietimo. Tokiu švietimu gali užsiimti juridiniai ir fiziniai asmenys, rengiantys...

Publikavimo data: 2012-07-05 14:00

Tokia ekonominė veikla kaip kalbų kursai priskiriama prie neformaliojo suaugusiųjų švietimo. Tokiu švietimu gali užsiimti juridiniai ir fiziniai asmenys, rengiantys ir (ar) įgyvendinantys neformaliojo suaugusiųjų švietimo programas. Rengti ir įgyvendinti neformaliojo suaugusiųjų švietimo programas gali Lietuvos neformaliojo švietimo įstaigos, taip pat bendrojo lavinimo, profesinio mokymo, aukštesniosios ir aukštosios mokyklos, įsteigusios neformaliojo suaugusiųjų švietimo padalinius (skyrius, grupes ir t.t.), kiti juridiniai ir fiziniai asmenys, kurie Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka yra įgiję teisę užsiimti neformaliuoju suaugusiųjų švietimu.

Ši nuostata privalomai netaikoma fizinių asmenų organizuojamiems vienkartiniams neformaliojo švietimo renginiams.

Teisę užsiimti neformaliuoju suaugusiųjų švietimu įmonės įgyja jų steigimą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka, savo įstatuose įrašiusios Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje nustatytą veiklą „85.59. Kitas, niekur kitur nepriskirtas, švietimas“. Neformaliojo suaugusiųjų švietimo vykdytojai gali teikti mokamas neformaliojo suaugusiųjų švietimo paslaugas.

Pagrindinės neformaliojo švietimo formos yra organizuota tikslinė savišvieta, kursai (dieniniai, vakariniai, tęstiniai, trumpalaikiai ir kt.), seminarai, paskaitos, neakivaizdinis (nuotolinis) švietimas, žiniasklaidos priemonėmis perteikiamos šviečiamojo pobūdžio programos.
Vykdytojai gali išduoti neformaliojo suaugusiųjų švietimo pažymėjimus, patvirtinančius dalyvavimą neformaliojo suaugusiųjų švietimo programoje ir jos baigimą, išskyrus išsilavinimo, tam tikros jo pakopos ar reglamentuoto modulio baigimą arba kvalifikacijos įgijimą.

Tokie pažymėjimai gali būti pripažįstami juridinių ir fizinių asmenų, jei jų pripažinimas kitaip nereglamentuojamas teisės aktais. Tačiau remdamosi tokiais pažymėjimais formaliojo švietimo ar studijų institucijos negali išduoti valstybės pripažįstamų diplomų ar pažymėjimų.
Norint išduoti IELTS pažymėjimą reikėtų kreiptis į IELTS centrą dėl leidimo imtis tokios veiklos. Šiuo metu Lietuvoje yra tik 3 IELTS įgaliotos institucijos, kurios egzaminuoja ir išduoda tokio tipo pažymėjimus.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.