...

Kokį leidimą reikia turėti norint įkurti kepyklą?

Žinių bazė

2016.06.19

Noriu įkurti kepyklėlę namuose, kurioje kepčiau sausainius šunims. Nuo ko reiktų pradėti, kiek kainuoja gauti leidimą?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2016-06-19 19:59

Norint užsiimti šia veikla, pirmiausia reikėtų pasirinkti teisinę formą. Šią veiklą galite vykdyti kaip fizinis asmuo arba galite rinktis įmonės...

Publikavimo data: 2016-06-19 19:59

Norint užsiimti šia veikla, pirmiausia reikėtų pasirinkti teisinę formą. Šią veiklą galite vykdyti kaip fizinis asmuo arba galite rinktis įmonės teisinę formą.
Taip pat reikia nuspręsti iš ko planuojate kepti sausainius šunims. T. y. iš gyvūninių produktų, iš šalutinių gyvūninių produktų ar iš negyvūninių kilmės produktų.

Gyvūniniai produktai – pvz., šviežia, atšaldyta mėsa, žuvis, pienas, kiaušiniai, medus.
Šalutiniai gyvūniniai produktai – gyvūnų kūnai arba jų dalys, gyvūniniai produktai arba kiti iš gyvūnų gauti produktai, neskirti vartoti žmonėms, taip pat oocitai, embrionai ir sperma, viešojo maitinimo atliekos, kepimo aliejus, buvusieji maisto produktai, mėsinių ir skerdyklų atliekos, kraujas, plunksnos, pūkai, vilna, kailiai ir odos, gyvūnų gaišenos, mėšlas ir kt.
Negyvūninių produktai – pvz., natūralūs, švieži, konservuoti augaliniai produktai.

1. Jei planuojate kepti sausainius iš gyvūninių ar šalutinių gyvūninių produktų, vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2012 m. liepos 3 d. įsakymu Nr. B1-517 „Dėl Valstybinės veterinarinės kontrolės subjektų, išskyrus maisto tvarkymo subjektus, veterinarinio patvirtinimo ir įregistravimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Įsakymas), turite gauti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) veterinarinį patvirtinimą.  Šis veterinarinis patvirtinimas suteikiamas nemokamai. Norint gauti veterinarinį patvirtinimą, pagal numatomą veiklos vietą atitinkamai teritorinei VMVT turite pateikti pasirašytą prašymą dėl veterinarinio patvirtinimo ir kitus Įsakyme nurodytus dokumentus. Atkreipiame dėmesį, kad prašyme dėl veterinarinio patvirtinimo galite nurodyti, kokiu būdu pageidaujate gauti atsakymą.

2. Jei vis dėlto, planuojate kepti sausainius iš negyvūninių pašarų ir tiekti juos į rinką, reikia kreiptis į teritorinę VMVT pagal jūsų vykdomos veiklos buvimo vietą ir pateikti prašymą dėl įregistravimo (paslauga nemokama) pagal tvarką nustatytą ūkio subjektų, kurie verčiasi pašarų veikla, įregistravimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2005 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 3D-607 „Dėl ūkio subjektų, kurie verčiasi pašarų veikla, įregistravimo“.

Jei pagamintais sausainiais norėsite prekiauti, labai svarbu žinoti, kad Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 40 straipsnio 1 dalies 1 punkte pažymėta, kad statinių naudotojai privalo naudoti statinį (jo patalpas) pagal paskirtį, išskyrus Vyriausybės nustatytus atvejus. Vadovaujantis Vyriausybės 2011 m. spalio 12 d. nutarimu Nr. 1178 patvirtintu „Statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos aprašu“ (toliau – Aprašas), gyvenamosiose patalpose neleidžiama vykdyti ūkinės komercinės veiklos. Išimtis yra nustatyta tik Aprašo 4 punkte nurodytoms negamybinėms veikloms.
Atsižvelgiant į tai, kad norite atidaryti sausainių šunims kepyklą, t. y. vykdysite gamybą, jums reikėtų susirasti kitas gamybinės paskirties patalpas.

Daugiau informacijos apie:
1. Šalutinius gyvūninius produktus gali suteikti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyr. veterinarijos gydytojas – valstybinis veterinarijos inspektorius Ježi Šubelko tel. Nr. (8 5) 249 1625 arba el. p. jsubelko@vet.lt
2. Negyvūninius ir gyvūninius produktus – Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyr. veterinarijos gydytojas Ernestas Griška tel. Nr. (8 5) 249 1620 arba el. p. egriska@vet.lt

Ekspertai

Živilė Baušienė

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.