Ko reikia norint tapti prekės ženklo atstovu Lietuvoje?

Žinių bazė

2012.05.03

Susidomėjau galimybe atsidaryti internetinę parduotuvę. Tačiau iškilo klausimas – ar galima pardavinėti kokio nors prekės ženklo gaminius negavus iš jo leidimo. (Pvz. Apple gaminiais, Asus kompiuteriais ar Samsung planšetiniais kompiuteriais). Esu pastebėjęs, jog yra oficialūs atstovai ir tie, kurie tiesiog pardavinėja kelių įmonių gaminius. Ar galima tiesiog radus tiekėjus, įsteigti UAB, atsidaryti parduotuvę ir pardavinėti “brandinę” techniką? Dėkui už atsakymą.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vaidas Šalaševičius

Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"

Publikavimo data: 2012-05-03 15:02

Prekės ženklas jo savininkui suteikia išimtines teises į prekės ženklą ir jo naudojimą. Lietuvoje pagrindinis teisės aktas, reglamentuojantis prekių ženklų...

Publikavimo data: 2012-05-03 15:02

Prekės ženklas jo savininkui suteikia išimtines teises į prekės ženklą ir jo naudojimą. Lietuvoje pagrindinis teisės aktas, reglamentuojantis prekių ženklų naudojimą bei nustatantis prekės ženklo savininko teisių turinį, yra Prekių ženklų įstatymas. Įstatymo 38 straipsnyje, apibrėžiančiame prekės ženklo savininko teises, yra nurodyta, jog įregistruoto prekės ženklo savininkas, būdamas intelektinės nuosavybės teisės subjektu, turi išimtinę teisę uždrausti kitiems asmenims be jo sutikimo komercinėje veikloje naudoti prekės ženklui tapatų ženklą tapačioms prekėms ar paslaugoms, uždrausti tokiu ženklu žymėti prekes ar jų pakuotes, disponuoti tokiu ženklu pažymėtomis prekėmis, jas importuoti ar eksportuoti. Kitaip tariant, jei ketinate prekiauti žinomų gamintojų vardais – žinomais prekių ženklais – pažymėtomis prekėmis, tai turėtumėte daryti nepažeidžiant tų prekių ženklų savininkų teisių ir teisėtų interesų.

Vienas iš būdų, kaip tinkamai organizuoti prekybą originaliomis tam tikrais prekių ženklais pažymėtomis prekėmis, yra nurodytas Prekių ženklų įstatymo 44 straipsnyje. Tai – licencinės sutarties pagrindu prekės ženklo savininko suteikiamas leidimas naudoti tam tikrą prekės ženklą licencinėje sutartyje nustatytomis sąlygomis. Licencines sutartis su tam tikro prekės ženklo savininku sudarę asmenys, dar vadinami oficialiais arba įgaliotaisiais atstovais, įgauna ne tik teisę prekiauti tuo prekės ženklu pažymėtomis tam tikromis prekėmis tam tikroje teritorijoje, bet ir yra įpareigoti užtikrinti platinamų tuo prekės ženklu pažymėtų prekių kokybę.

Jei yra organizuojama mažmeninė prekyba originaliomis žinomu prekės ženklu pažymėtomis prekėmis, prekybininkas tokias prekes gali įsigyti iš konkretų prekės ženklą atstovaujančio įgaliotojo atstovo. Prekes galima įsigyti ir iš kitų pardavėjų, tačiau tokiu atveju rizika, jog įsigijama žinomu prekės ženklu pažymėta prekė nėra originali ar kitaip pažeidžia teisėtus to prekės ženklo savininko interesus, išauga. Žinomu prekės ženklu pažymėtas prekes įsigyjant ne iš oficialaus tokių prekių platintojo patartina iš pardavėjo su pardavimo dokumentais gauti ir rašytinį patvirtinimą, kad parduodamos prekės pagamintos teisėtai ir nepažeidžia jokių trečiųjų asmenų teisių ir teisėtų interesų.

Ekspertai

Vaidas Šalaševičius

Vaidas Šalaševičius

Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.