...

Kaip prisijungti prie UAB’o?

Žinių bazė

2013.10.15

Sveiki, dirbu su verslo liudijimu.

Norėčiau prisijungti prie UAB, ir vykdyti tą pačią veiklą toliau.
Kokiuos prisijungimo būdus, galėčiau pasiūlyti UAB,o savininkams?(finansiškai ir teisiškai)
Ačiū.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-10-15 20:05

Iš Jūsų pateikto klausimo nėra aišku, kokias prekes parduodate ar kokias paslaugas teikiate verslo liudijimo pagrindu, taip pat nėra aišku,...

Publikavimo data: 2013-10-15 20:05

Iš Jūsų pateikto klausimo nėra aišku, kokias prekes parduodate ar kokias paslaugas teikiate verslo liudijimo pagrindu, taip pat nėra aišku, ką Jūs turite omenyje „prisijungti“ – toliau teikti paslaugas pagal verslo liudijimą UAB, tapti UAB akcininku, būti įdarbintam UAB ar kt. Žemiau aptarsime paslaugų teikimą pagal verslo liudijimą ir individualios veiklos pažymos pagrindu.

Pagal Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisykles, Jūs galite parduoti savos gamybos prekes ar teikti paslaugas juridiniams asmenims verslo liudijimo pagrindu, tik tuo atveju, jei išpildomos abi sąlygos: (i) juridinis asmuo nesiverčia Jūsų parduodamų prekių gamyba ir/ar Jūsų teikiamų paslaugų teikimu tretiesiems asmenims ir (ii) Jūsų pajamos iš visų juridinių asmenų (ne tik iš šio UAB, prie kurio norite prisijungti) per mokestinį laikotarpį (t.y. per 12 mėnesių) neviršyja 15 500 litų (jei turite daugiau verslo liudijimų, pajamos skaičiuojamos sumuojant iš visų turimų verslo liudijimų gautas pajamas).

Tuo atveju, jei nors viena iš aukščiau nurodytų sąlygų nėra išpildoma, savo veiklai vykdyti galite išsiimti individualios veiklos pažymą. Remdamasi šia pažyma, UAB gali sudaryti su Jumis paslaugų teikimo sutartį ir šios sutarties pagrindu Jūs toliau galėsite teikti paslaugas UAB. Tačiau tokiu atveju sutartyje būtinai turėtų būti nurodyta, kad Jūsų su UAB nesieja darbo, jungtinės veiklos, atstovavimo ar agentavimo santykiai, Jūs nesate pavaldus UAB, neprivalote paklusti UAB darbo tvarkai ar darbo drausmei ir pan. Priešingu atveju, mokesčių administratorius paslaugų teikimo sutartį gali prilyginti darbo sutarčiai ir perskaičiuoti taikomas socialinio ir sveikatos draudimo įmokas bei gyventojų pajamų mokestį (tokiu atveju padidės mokestinė našta UAB).

Individualios veiklos formai Lietuvoje taikomi šie mokesčiai ir įmokos: valstybinio socialinio draudimo (“Sodros”) įmoka – 28,5% nuo pusės apmokestinamų pajamų arba iki 5 952 Lt/mėn.; privalomasis sveikatos draudimas – 9% nuo pusės apmokestinamų pajamų, bet ne mažiau kaip 90 Lt/mėn (nepriklausomai nuo gautų pajamų); gyventojų pajamų mokestis – 5% arba 15%, priklausomai nuo vykdomos veiklos rūšies, PVM (įsiregistravus PVM mokėtoju) – 21%. Pažymėtina, kad iš pajamų, gautų 2013 m., galima atimti 30% veiklos sąnaudų, kurių nereikia pagrįsti jokiais dokumentais, ir tik tuomet skaičiuojami visi aukščiau nurodyti mokesčiai ir įmokos. Be abejo, turint daugiau kaip 30% sąnaudų ir jas pagrindžiančius tinkamus dokumentus, iš pajamų galima atimti visą sąnaudų sumą ir tokiu atveju apmokestinama tik likusi pajamų dalis.

Be aukščiau nurodytų alternatyvų UAB savininkai gali svarstyti Jūsų įdarbinimą UAB, tačiau tai siejasi su didesne mokestine našta pačiam UAB ir turbūt ši alternatyva Jums nėra aktuali.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.