...

Kaip ir kur užregistruoti parduotuvės pavadinimą, jei užsiimi individualia veikla pagal pažymą?

Žinių bazė

2013.03.28

Prekiauju rūbais iš ES. Noriu turėti savo parduotuvės pavadinimą. Registrų centre neregistruoja, nes dirbu su IDV. Kur kreiptis, nuo kuo pradėti? Ir dėl pačios reklaminės iškabos virš parduotuvės, kaip suprantu turiu kreiptis į architektūros urbanistikos skyrių?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2013-03-28 16:00

Svarbu paminėti, kad net ir tuo atveju, jeigu užsiimate individualia veikla pagal pažymą, galite susigalvoti pavadinimą. Siekiant apsaugoti Jūsų sugalvotą...

Publikavimo data: 2013-03-28 16:00

Svarbu paminėti, kad net ir tuo atveju, jeigu užsiimate individualia veikla pagal pažymą, galite susigalvoti pavadinimą. Siekiant apsaugoti Jūsų sugalvotą unikalų pavadinimą nuo kitų asmenų ketinimo šį nesąžiningai pasisavinti, siūlome pavadinimą registruoti ne kaip įmonės pavadinimą, bet kaip prekių ženklą, t.y. paduoti paraišką į LR Valstybinį patentų biurą dėl prekių ženklo registracijos. Manytina, kad prekių ženklo registracija yra saugiausias ir patikimiausias būdas apsaugoti Jūsų teises.

Atkreiptinas dėmesys, kad prekių ženklo registracija leidžia preziumuoti, kad jūs esate vienintelis teisėtas jo savininkas, turintis išimtinę teisę naudoti šį ženklą. Be to, prekių ženklo registracija suteikia ženklo savininkui realias priemones apginti savo teises.

Dėl reklamos informuojame, kad bet kokia kabinama reklama mieste turi būti derinama su savivaldybe. Kiekviena savivaldybė yra patvirtinusi savo Išorinės vaizdinės reklamos taisykles. Pavyzdžiui Vilniuje šiuo metu galioja 2011-03-16 dienos Savivaldybės Tarybos sprendimu Nr. 1-2068l priimtos Vilniaus miesto Išorinės reklamos įrengimo taisykles.

Taigi, dėl iškabos reikia kreiptis į savivaldybę, ją suderinti ir gauti leidimą. Jeigu tai saugoma zona, reikalingas papildomas derinimas su kultūros paveldo instancijomis.
 

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.