...

Individualios veiklos vykdymas , individuali įmonė. Kada būtina steigti individualią įmonę?

Žinių bazė

2012.04.02

Vykdau individualią veiklą pagal pažymą. Žadu išsinuomoti patalpas ir susirasti daugiau darbuotojų, kurie taip pat dirbs pagal pažymėjimą. Ar patalpų nuomos mokestis bus skaičiuojamas kaip išlaidos?
Kada būtina steigti individualią įmonę? Kiek neturėčiau viršyti pajamų per metus? Nuo ko reiktų pradėti norint atsidaryti individualią įmonę?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2012-04-02 18:22

Taip, patalpų nuoma yra leidžiamos įmonės sąnaudos. Jei patalpas nuomosite iš fizinio asmens, tuomet nuo sutartyje sutartos sumos turėsite sumokėti...

Publikavimo data: 2012-04-02 18:22

Taip, patalpų nuoma yra leidžiamos įmonės sąnaudos. Jei patalpas nuomosite iš fizinio asmens, tuomet nuo sutartyje sutartos sumos turėsite sumokėti 15 % gyventojų pajamų mokesčio (leidžiamos sąnaudos), bei kartą per metus sumokėti nekilnojamojo turto mokestį -1% nuo patalpų vertės (taip pat leidžiamos sąnaudos). Jei patalpas nuomosite iš įmonės, bus paprasčiau – įmonė išrašys jums sąskaitą ir pagal ją apmokėsite.

Atsargiai dėl darbuotojų kurie, kaip rašote, dirbs pagal pažymėjimą. Pagal įstatymus darbuotoją galite samdyti tik sudarę darbo sutartį ir mokėti sutartyje sutartą atlyginimą, bei, žinoma, mokesčius. Fiziniai asmenys, kurie turi įsigiję verslo liudijimą, ar dirba su individualia veikla pagal pažymą gali teikti jums paslaugas pagal sutartį. Esminis skirtumas tarp darbuotojo ir paslaugų teikėjo yra tas, jog paslaugų teikėjui Jūs negalite nustatyti darbo laiko, suteikti darbo priemonių, riboti paslaugų teikėjo savarankiškumą, kontroliuoti jį. Jei jau samdysite paslaugų teikėjus, kurie dirbs su individualia veikla, sudarykite gerai apgalvotą sutartį, pasikonsultuokite su teisininku.

Nėra nustatyta kada būtina steigti individualią įmonę, nėra ir pajamų apribojimo. Jei jau Jūsų verslas išsiplės, geriau jau registruoti UAB. Mokesčiai tokiu atveju šiek tiek didesni, tačiau didesnis ir asmeninio turto saugumas, be to partneriai palankiau žiūri į tokią verslo formą. Žinoma, reikėtų įvertinti visas verslo sąlygas. Ar nuspręsite steigti individualią įmonę, ar UAB pirmiausia reikės sugalvoti pavadinimą, paruošti steigimo sutartį, įstatus. Įmonės steigimo procedūras galite patikėti profesionalams – tai kainuos, tačiau nereikės gilintis į steigimo procedūras. Jei nuspręsite steigti įmonę pats, pavyzdinius steigimo dokumentus galite rasti http://www.ukmin.lt/web/lt/verslo_aplinka/imoniu_teise/pavyzdiniai_steigimo_dokumentai.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.