...

Individualios veiklos pagal pažymą leidžiami atskaitymai

Žinių bazė

2013.04.25

Esu fizinis asmuo, noriu užsiimti Individualia veikla pagal pažymą. Žadu nuomotis patalpas parduotuvei. Sudarius sutartį su nuomotojais, sutartyje, įrašyta, kad nuomininkas, tai yra aš, iš savo lėšų atlieka remontą. Ar galiu šitas išlaidas, susijuses su patalpų remontu, įtraukti į leidžiamus atskaitymus?
Ačiū už atsakymą

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-04-25 21:51

Nuolatinis Lietuvos gyventojas, gavęs arba uždirbęs pajamų iš individualios veiklos, vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr....

Publikavimo data: 2013-04-25 21:51

Nuolatinis Lietuvos gyventojas, gavęs arba uždirbęs pajamų iš individualios veiklos, vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085; toliau – GPMĮ) 18 straipsnio bei 2002-09-25 Lietuvos Respublikos finansų ministro įsakymu Nr. 303 (Žin., 2002, Nr. 95-4149) patvirtintos Nuolatinio Lietuvos gyventojo su individualios veiklos pajamų gavimu susijusių leidžiamų atskaitymų bei jų apskaičiavimo tvarkos nuostatomis, gali jas sumažinti leidžiamais atskaitymais. Leidžiamais atskaitymais laikomos su per mokestinį laikotarpį faktiškai gautomis arba uždirbtomis individualios veiklos pajamomis susijusios nuolatinio Lietuvos gyventojo patirtos įprastinės šiai veiklai išlaidos.

Kai individualioje veikloje naudojamas išsinuomotas ilgalaikis materialusis turtas (pvz., prekybos patalpos), tai šio turto nuomos bei eksploatavimo (remonto) išlaidas galima priskirti leidžiamiems atskaitymams tik tokiu atveju, jei turtas deklaruotas deklaracijos FR0457 formoje (Žin., 2003, Nr. 1-30; 2009, Nr. 148-6652) kaip individualioje veikloje naudojamas ilgalaikis turtas. Turto remonto išlaidos priskiriamos leidžiamiems atskaitymams pagal to turto faktinį naudojimą individualioje veikloje (t. y. turto dalies procentais priskyrimas individualiai veiklai, pvz. 30, 50 ar 100 proc.), kuris buvo deklaruotas mokesčių administratoriui, nepriklausomai nuo to, ar to turto įsigijimo išlaidos (ar bet kokia jų dalis) buvo priskirtos leidžiamiems atskaitymams ar ne.

Patalpų remonto išlaidos turi būti pagrįstos dokumentais, turinčiais visus Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatyme ir kituose Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytus privalomus apskaitos dokumentų rekvizitus, ir leidžiamiems atskaitymams gali būti priskiriamos tą mokestinį laikotarpį, kurį jos padarytos.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.