...

Įmonės automobiliai (IT)

Žinių bazė

2013.09.18

Laba diena, yra tokia situacija: UAB “X” dirba vienas darbuotojas(pats direktorius). Įmonės vardu yra įsigytas automobilis ir akaičiuojamas jam nusidevėjimas. Dabar būtų klausimas ar gali UAB “X” nupirkti dar vieną automobilį įmonės vardu bei jam skaičiuoti nusidevėjimą?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-09-18 09:18

Jeigu antras automobilis iš tikrųjų reikalingas UAB „X“ pajamoms uždirbti ir ekonominei naudai gauti, UAB „X“ gali įsigyti jį, įtraukti...

Publikavimo data: 2013-09-18 09:18

Jeigu antras automobilis iš tikrųjų reikalingas UAB „X“ pajamoms uždirbti ir ekonominei naudai gauti, UAB „X“ gali įsigyti jį, įtraukti į apskaitą, priskirti ilgalaikio turto grupei ir skaičiuoti nusidėvėjimą. Apskritai atliekant kiekvieną ūkinę operaciją reikia remtis protingumo kriterijumi bei įvertinti turinio viršenybės prieš formą principą. Sakykime, jeigu automobilių techniniai parametrai, būklė vienodi ar panašūs ir UAB „X“ veiklos rūšiai automobilio naudojimas nėra gyvybiškai būtinas kasdienėje veikloje uždirbant pajamas, o direktorius ir toliau planuoja dirbti vienas, vargu ar antras automobilis UAB „X“ reikalingas. Tačiau jeigu antras automobilis dėl specifinių vidinių įmonės priežasčių, planuojamo veiklos masto, skirtingos pačios transporto priemonės charakteristikos iš tikrųjų uždirbtų įmonei pajamų bei iš jo įmonė gautų ekonominės naudos, tuomet UAB „X“ gali įsigyti antrą automobilį bei skaičiuoti jo nusidėvėjimą.

Pagal Pelno mokesčio įstatymo (PMĮ) 13 str. 3 dalį, priskiriant turtą ilgalaikiam turtui, reikia vadovautis dviem kriterijais: turtas ilgiau kaip vienerius metus turi būti naudojamas įmonės pajamoms uždirbti (ekonominei naudai gauti) ir jo kaina turi būti ne mažesnė už įmonės kiekvienai turto grupei nusistatytą minimalią kainą. Atsižvelgiant į tai, kad PMĮ ir buhalterinę apskaitą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatyti tie patys kriterijai, priskiriantys turtą ilgalaikiam ar trumpalaikiam turtui, minimali ilgalaikio turto, įsigyto nuo 2002 m. sausio 1 d., įsigijimo vertė, nustatyta finansinėje apskaitoje, turi sutapti.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.