...

Iliustracijos ir jų panaudojimas komercijoje

Žinių bazė

2022.03.09

Sukūriau ir iliustravau vieną vaikšką knygelę. Daug kas sako, kad iš ties herojai labai gražūs ir galėčiau iš to uždirbti, t.y. leisdama dėti savo herojus ant drabužių, puodelių ir t.t. Ar šios autorinės teisės priklauso tik man, nors ir kūriau ne savo parašytai vaikiškai knygelei? Ar galiu naudoti sukurtus herojus tolimesnei savo versliuko plėtrai?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2022-03-22 15:26

Nepriklausomai nuo to, kad Jūsų iliustracijos yra panaudotos knygelėje, Jūs išliekate jų autoriumi (tai yra asmeninė neturtinė teisė). Tačiau Jūsų...

Publikavimo data: 2022-03-22 15:26

Nepriklausomai nuo to, kad Jūsų iliustracijos yra panaudotos knygelėje, Jūs išliekate jų autoriumi (tai yra asmeninė neturtinė teisė). Tačiau Jūsų teisė panaudoti šias iliustracijas kitu tikslu (turtinės teises) priklauso nuo teisių, kurios buvo perduotos leidėjui, apimties, taip pat – nuo sutarties esmės: jeigu tai buvo kūrinio užsakymo sutartis ir visas teises į bet kokį iliustracijų panaudojimą perdavėte leidyklai, Jūs tokių iliustracijų negalite naudoti ar perduoti kam nors kitam. Tačiau jeigu jau sukurtas iliustracijas perdavėte panaudojimui knygelėje, aiškiai apribojant tik tokį jų panaudojimo būdą, Jūs išsaugojote teises šias iliustracijas panaudoti kitu būdu.

Ekspertai

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.