...

Dėl papildomų dokumentų dirbant klientų namuose

Žinių bazė

2021.02.23

Laba diena,

Planuoju atlikinėti presoterapijos – limfodrenažo (paviršinę, neinvazinę) procedūrą klientų namuose. Skambinausi į Visuomenės sveikatos centrą dėl higienos paso, tai jis duodamas tik dirbant nuosavoje patalpoje. Galbūt Jūs žinote, kokie dabar įstatymai ir kokia yra situacija su dokumentais? Google nepadeda. Planuoju dėl šios veiklos atidaryti individualią įmonę.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Erika Karalaitienė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Publikavimo data: 2021-04-06 13:23

Limfodrenažo (presoterapijos) procedūra kliento namuose nėra reglamentuota, todėl pirmiausia siūlau išsiaiškinti, ar Jūsų planuojama įsigyti įranga nėra priskiriama medicininei įrangai....

Publikavimo data: 2021-04-06 13:23

Limfodrenažo (presoterapijos) procedūra kliento namuose nėra reglamentuota, todėl pirmiausia siūlau išsiaiškinti, ar Jūsų planuojama įsigyti įranga nėra priskiriama medicininei įrangai. Jeigu tai būtų medicininė įranga – tokios paslaugos kliento namuose negalėtumėte teikti, nes asmens sveikatos priežiūros paslaugos atliekamos tik sveikatos priežiūros įstaigose. Taip pat tokiai veiklai reikėtų licencijos, būtų taikomos kitos higienos normos, nustatančios skirtingus reikalavimus, kuriuos reikėtų atitikti. Daugiau informacijos šiuo klausimu Jums suteiks Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Jei tai ne medicininė, o grožio procedūra, ją kliento namuose atlikti galite, tačiau privalote užtikrinti, jog jūsų teikiama paslauga atitinka pagrindinius grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimus, kaip tai numatyta Lietuvos higienos normoje HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.CE03E1D3329D/asr Jei nuspręsite planuojamas procedūras atlikti savo ar nuomojamose, o ne kliento patalpose, Jums bus reikalingas leidimas – higienos pasas, kuris patvirtina, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus ir yra išduodamas tik turint konkrečias patalpas. Jį išduoda Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Išsamiau apie leidimą – higienos pasą rasite: https://nvsc.lrv.lt/lt/grozio-paslaugu-teikejams. Nepamirškite, kad nepaisant to, kokio pobūdžio paslaugas teiksite, visuomet turite laikytis bendrųjų paslaugų saugos reikalavimų, t.y. teikiamos paslaugos turi būti saugios. Dėl konkrečių klausimų, susijusių su šioje konsultacijoje pateikiama informacija ir išsamesnės konsultacijos patariu kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Erika Karalaitienė

Erika Karalaitienė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.