...

Autorių teisių registracija

Žinių bazė

2022.05.18

Ar automatiškai gaunu autorių teisių apsaugą, jei sumaniau unikalią nėrimo techniką ir ją naudojant suneriu kilimėlius, skirtus namų dekoravimui? Esu jau paskelbęs jų fotografijas ir sėkmingai pardavinėju. Matau didelį susidomėjimą, tačiau nenoriu, kad kas nukopijuotų. Ar man reikia kažkur kažką registruoti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2022-05-24 12:10

Remiantis Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo (toliau – ATGTĮ) 13 straipsniu, autorių teisės į literatūros, mokslo ir...

Publikavimo data: 2022-05-24 12:10

Remiantis Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo (toliau – ATGTĮ) 13 straipsniu, autorių teisės į literatūros, mokslo ir meno kūrinį atsiranda jį sukūrus. Tačiau to paties įstatymo 5 straipsnis numato, jog autorių teisių objektais nelaikomi idėjos, procedūros, procesai, sistemos, veiklos metodai. Šiuo atveju manytina, kad pati nėrimo technika negalėtų būti saugoma autorių teisių normomis. Tačiau autorių teisių apsauga būtų taikoma jūsų sukurtiems kilimėliams. Aukščiau nurodytas įstatymas numato, jog apsauga tokiam kūriniui (pvz. kilimėliui) įsigalioja vos jį sukūrus, tad jums nereikės papildomai imtis jokių veiksmų. Esant pažeidimui, LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo bei kitų teisės aktų nustatyta tvarka galėsite kreiptis į teismą ir, be kita ko, reikalauti nutraukti neteisėtus veiksmus.

Ekspertai

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.