...

Ar nepažeidžiame autorių teisių?

Žinių bazė

2012.09.11

Pasileidome savo blogą – internetinę svetainę, kurioje pristatome fotografus, interjero dizainerius, architektus bei jų visų darbus. Būtina tvarka visur parašome autorystę , t.y. kam priklauso aprašyti darbai. Informaciją verčiame iš pasaulinių blogų (taip pat nurodome juos), kuriuose aprašomi minėti menininkai. Pastarieji yra linkę, kad apie juos rašytų. Tai savotiška reklama apie juos. PVZ: jeigu dešimtys pasaulinių blogų aprašo fotografą, abejoju ar jis prieštarautų, kad apie jį parašytų ir mūsų blogas iš Lietuvos. Kiekvienam menininkui, apie kurį rašome, nusiunčiame el. laišką ir informuojame, kad rašome apie jį. Mūsų blogas yra informacinio pobūdžio. Todėl ir kyla klausimas – ar nepažeidžiame autorinių teisių? Ar viską padarome, kad apsisaugoti nuo įstatymo pažeidimo?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2012-09-11 20:27

Bet koks kūrinio panaudojimas be jo autoriaus sutikimo, išskyrus tam tikrus specifinius įstatymuose numatytus atvejus, yra neteisėtas. Atitinkamai, autorius turi...

Publikavimo data: 2012-09-11 20:27

Bet koks kūrinio panaudojimas be jo autoriaus sutikimo, išskyrus tam tikrus specifinius įstatymuose numatytus atvejus, yra neteisėtas. Atitinkamai, autorius turi teisę gauti autorinį atlyginimą už kiekvieną kūrinio naudojimo būdą. Taigi, šiuo atveju maksimaliai apsisaugotumėte, jei prieš rašydami apie konkretų fotografą, dizainerį ar architektą, gautumėte išankstinį autoriaus sutikimą publikuoti jo darbus, kas tai bebūtų, ar pati fotografija, ar joje pavaizduoti kūriniai.

Taip pat reikėtų gauti išankstinį užsienio blogų autorių sutikimą dėl jų tekstų vertimo.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.