...

Ar man užtenka pirkimo sąskaitos faktūros iš tiekėjo Europos Sąjungoje norint pardavinėti žinomų prekės ženklų drabužius Lietuvoje?

Žinių bazė

2012.03.27

Planuoju užpirkti prekes iš tiekėjo Europos Sąjungoje, pirksiu ne iš gamintojo, o iš sandelių. Tai bus žinomų prekės ženklų drabužiai. Tiekėjas man išrašo sąskaitą faktūrą, kur bus tiesiog parašyta – drabužiai 40vnt. arba 15 kilogramų, nes tai bus ne šių metų kolekcijos drabužiai, o gamykliniai pertekliai arba senos kolekcijos modeliai. Kokių papildomų dokumentų man reikia norint pardavinėti drabužius Lietuvoje Outlet parduotuvėje ir ar apskritai reikalingi papildomi dokumentai?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 11:42

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad prekių mažmeninę prekybą Lietuvoje reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu...

Publikavimo data: 2020-01-03 11:42

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad prekių mažmeninę prekybą Lietuvoje reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 697 patvirtintos Mažmeninės prekybos taisyklės, kurios nustato bendruosius mažmeninės prekybos Lietuvos Respublikoje organizavimo reikalavimus. Šiose taisyklėse nustatytas draudimas pardavėjui parduoti prekes, kurių įsigijimas teisės aktų nustatyta tvarka nepatvirtintas prekių įsigijimą patvirtinančiais dokumentais, taip pat parduoti prekes, kurios nepaženklintos teisės aktų nustatyta tvarka. Prekių ženklinimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2002 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. 170 patvirtintos Lietuvos Respublikoje parduodamų daiktų (prekių) ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklės. Taigi Mažmeninės prekybos taisyklės iš esmės nustato, kad pardavėjas privalo turėti prekių įsigijimą patvirtinančius dokumentus ir privalo paženklinti prekes teisės aktų nustatyta tvarka. Prekių įsigijimą patvirtina prekių pirkimo-pardavimo sutartis, jeigu tokia sutartis sudaroma raštu, arba PVM sąskaita faktūra. Pažymime, kad Lietuvos Respublikoje galiojantys įstatymai nenustato pareigos prekių pardavėjui turėti kokius nors papildomus dokumentus, išskyrus nurodytus aukščiau. Tačiau reikia pažymėti, kad įsigyjant prekes ne iš prekių gamintojų, bet iš trečiųjų asmenų (pavyzdžiui prekių sandėlių), egzistuoja rizika, kad šios prekės gali būti pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės subjektų teises, pavyzdžiui teisę į prekių ženklą, dizainą ir pan. Todėl rekomenduojame visais atvejais gauti prekių tiekėjo (pardavėjo) patvirtinimą raštu, kad parduodamos prekės yra pagamintos teisėtai ir kad konkretaus prekės ženklo ir (ar) dizaino naudojimas nepažeidžia kitų subjektų teisių ar teisėtų interesų. Paaiškėjus, kad parduotos prekės yra pagamintos neteisėtai ir (ar) pažeidžiant trečiųjų asmenų intelektinės nuosavybės teises, toks patvirtinimas sudarytų galimybę reikalauti iš prekių tiekėjo atlyginti Jūsų patirtą žalą.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.