...

Ar galiu užsiimti perkraustymo verslu Olandijoje su Lietuvoje registruotu transportu?

Žinių bazė

2012.07.22

 Kokios galimybės būtų užregistravus Olandijoje juridinį asmenį ir šiam išsinuomojus veiklai skirtą transportą iš Lietuvos dirbti Olandijos rinkoje?  Tokiu būdu galėčiau sumažinti išlaidas ir naudot tą patį transportą gretimoms veikloms. 

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vaidas Šalaševičius

Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"

Publikavimo data: 2012-07-22 12:17

Kelių transporto priemonių registravimo taisyklėse nustatyta, kad motorinių transporto priemonių ir jų priekabų registracija gali būti atliekama bet kuriame Lietuvos...

Publikavimo data: 2012-07-22 12:17

Kelių transporto priemonių registravimo taisyklėse nustatyta, kad motorinių transporto priemonių ir jų priekabų registracija gali būti atliekama bet kuriame Lietuvos Respublikos VĮ „Regitra“ filiale. Lietuvoje registruojamos transporto priemonės, kurių valdytojai nuolat ar laikinai (ilgiau nei 90 dienų per metus) gyvena Lietuvoje arba yra Lietuvoje registruotos įmonės, įstaigos ar organizacijos, transporto priemonės, kurias nuosavybės teise valdo užsienyje įregistruotos įmonės, turinčios savo atstovybes Lietuvos Respublikoje, transporto priemonės, kuriomis nuomos, panaudos ar kitais teisėtais pagrindais naudojasi laikinai į Lietuvos Respubliką iš užsienio atvykę ilgiau nei 90 dienų per metus Lietuvos Respublikoje numatantys būti (skaičiuojant nuo pirmosios atvykimo į Lietuvos Respubliką dienos) asmenys (tais atvejais, kai transporto priemonių savininkai yra užsienyje gyvenantys asmenys arba užsienyje įregistruotos įmonės, įstaigos, organizacijos) bei transporto priemonės, kurias nuosavybės teise valdo užsienyje gyvenantys asmenys arba užsienyje įregistruotos įmonės, įstaigos ar organizacijos.

Tų pačių taisyklių 29 punkte nustatyta, kad užsienio transporto priemonių valdytojų transporto priemonės, esančios Lietuvoje ilgiau kaip tris mėnesius (skaičiuojant nuo Lietuvos Respublikos vizos išdavimo dienos, tuo atveju, kai užsienio piliečiui taikomas bevizis režimas, nuo pasienio kontrolės punkte pažymėtos datos apie Lietuvos Respublikos valstybės sienos kirtimą), privalo būti laikinai įregistruotos VĮ „Regitra“ pagal asmens laikiną gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje.

Vadovaujantis Motorinių transporto priemonių ir priekabų registravimo taisyklių 57 punktu, prieš pradedant transporto priemonę eksploatuoti Lietuvos Respublikos viešajame eisme privalu kreiptis  į  VĮ „Regitra“ dėl transporto priemonės  įregistravimo. Šis reikalavimas netaikomas tais taisyklėse nustatytais transporto priemonių registravimo atvejais, kai transporto priemone naudojamasi nuomos, panaudos, kitais teisėtais pagrindais arba transporto priemonę nuosavybės teise valdo užsienyje gyvenantys asmenys ar užsienyje įregistruotos įmonės ir transporto priemonė yra įregistruota kurioje nors valstybėje.

Šiuo atveju pateiktas atsakymas yra susijęs su Lietuvos teisės aktų nustatytu reguliavimu. Dėl konkrečių taisyklių, kurios turėtų būti taikomos Lietuvos Respublikoje įregistruotą transporto priemonę naudojant Olandijos teritorijoje, rekomenduojame pasidomėti atskirai.

Ekspertai

Vaidas Šalaševičius

Vaidas Šalaševičius

Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.