Ar galiu parduoti idėją be patento?

Žinių bazė

2021.05.03

Šiuo metu turiu idėją, tačiau, kad ją pratestuočiau ir sukurčiau prototipą, neturiu tiek resursų. Bet yra įmonių, kurios turi tokius resursus. Norėčiau į jas kreiptis apsaugoti pačią idėją tik man ir susitarti, kad sėkmės atveju, jiems atitektų mažesnė dalis turtinių nuosavybių į išradimą?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2021-05-20 10:22

Taip, galima. Šiuo atveju Jūsų IN objektas būtų apsaugotas sutartimis. Prieš pateikiant įmonei, kuri gamintų prototipą, visa informaciją, reiktų sudaryti...

Publikavimo data: 2021-05-20 10:22

Taip, galima. Šiuo atveju Jūsų IN objektas būtų apsaugotas sutartimis. Prieš pateikiant įmonei, kuri gamintų prototipą, visa informaciją, reiktų sudaryti konfidencialumo sutartį tam, kad Jūsų pateikta informacija nebūtų perduota kitiems asmenims arba skleidžiama viešai. Visos sąlygos dėl intelektinės nuosavybės į išradimą turi būti aptartos atskiroje sutartyje.

Tomas Jakubauskas

Vyresnysis advokatas, patentinis patikėtinis, teismo mediatorius / Advokatų kontora Eversheds Saladžius

Publikavimo data: 2021-05-20 12:42

Laba diena, vien tik idėja negali būti apsaugota patentu ar kita registruojama intelektinės nuosavybės rūšimi, tačiau Jūsų atveju paprastai taikoma...

Publikavimo data: 2021-05-20 12:42

Laba diena, vien tik idėja negali būti apsaugota patentu ar kita registruojama intelektinės nuosavybės rūšimi, tačiau Jūsų atveju paprastai taikoma tokia praktika: 1) parengiamas detalus kuriamo produkto aprašas; 2) tinkamai užregistruojama intelektinė nuosavybė, kuri gali būti registruojama (pvz., išradimo patentas, prekių ženklas, tam tikri gaminio apipavidalinimo elementai ar pati pakuotė gali būti užregistruoti kaip dizainas, registruojami domeno vardai ir pan.); 3) paruošiama ir pasirašoma konfidencialumo ir nekonkuravimo sutartis su galimais interesantais, sutariama dėl „sėkmės atvejo“, finansavimo ir pan. Parengtas detalus produkto aprašas turi būti įtrauktas į sutartį; 4) po konfidencialumo/nekonkuravimo sutarties pasirašymo galimiems partneriams pristatoma gaminio idėja. Siekiant padidinti pardavimo galimybes ir pelningumą rekomenduotina ypač atkreipti dėmesį ir tinkamai atlikti antrą žingsnį – t.y. ne tik užsiregistruoti registruojamą intelektinę nuosavybę, tačiau ir atlikti ankstesnių teisių paiešką ir vertinimą (šio patikrinimo prekių ženklų žinybos neatlieka, tai yra pareiškėjo pareiga), kadangi potencialūs pirkėjai paprastai nėra linkę pirkti produkto, kuris nėra maksimaliai ir tinkamai apsaugotas, kuris nėra tinkamai patikrintas, kadangi po tokio pirkimo pirkėjai gali būti įtraukti į teisinius ginčus. Kitas aspektas – prieš bet kokį paviešinimą būtina įvertinti galimo išradimo patentavimo poreikį, kadangi vien idėjos paviešinimas gali vėliau užkirsti kelią patentavimui.

Daugiau atsakymų

Ekspertai

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Tomas Jakubauskas

Tomas Jakubauskas

Vyresnysis advokatas, patentinis patikėtinis, teismo mediatorius / Advokatų kontora Eversheds Saladžius

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.