...

Ar galima savo interneto puslapyje kopijuoti kitų interneto puslapių straipsnius?

Žinių bazė

2013.05.12

Ar galima be leidimo kopijuoti ir publikuoti kito interneto puslapio straipsnius/video savo interneto puslapyje nurodant tikrą šaltinį? Ar būtina atsiklausti ar užtenka vien nurodyti informacijos/straipsnio šaltinį? Ačiū

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2013-05-12 14:11

Bendra taisyklė yra tokia, kad jokio kūrinio be autoriaus leidimo ir nemokant jam atlyginimo kopijuoti negalima. Pažymėtina, kad vykdant veiklą...

Publikavimo data: 2013-05-12 14:11

Bendra taisyklė yra tokia, kad jokio kūrinio be autoriaus leidimo ir nemokant jam atlyginimo kopijuoti negalima. Pažymėtina, kad vykdant veiklą internetinėje erdvėje yra rekomenduojama turėti internetinio tinklalapio taisykles, kuriomis privalo vadovautis tinklalapio lankytojai. Tokiose taisyklėse būna nurodyta privatumo politika, atsakomybės ribojimas, asmens duomenų apsauga, autorinės teisės ir t.t. Kiekvienu konkrečiu atveju šios taisyklės gali skirtis, todėl prieš kopijuojant, cituojant visą ar dalį tinklapyje esančios informacijos būtina su jomis susipažinti.

Kadangi vienu atveju kopijuoti, spausdinti ar kitaip atgaminti bei platinti be raštiško tinklalapio savininko sutikimo gali būti griežtai uždrausta, kitais atvejais gali užtekti prie tinklapio turinio nukopijuotos informacijos nurodyti pirminį informacijos šaltinį, t.y. tinklalapį ir autorių.
Svarbu tai, kad internetiniame tinklapyje turi būti nurodyta, kam priklauso visos ar dalis tinklalapyje esančios medžiagos autorinės teisės, t.y. tinklalapio savininkui ir/ar tretiesiems asmenims. Tačiau kiekvienu atveju, autorinių teisių savininkai turi būti nurodyti šalia tekstinės ir grafinės tinklalapio informacijos.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.