...

Ar galima dirbti pagal verslo liudijimą turguje?

Žinių bazė

2012.06.15

Turgaus teritorijoje išsinuomojau plotą, į kurį atvešime kilnojamąjį namelį ir jame teiksime komiso paslaugas. Ar galima dirbti pagal verslo liudijimą, nes namelis kilnojamasis ir kadastre ar kur nors kitur neregistruotas?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 11:38

Remiantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 Dėl verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių 2.3 p....

Publikavimo data: 2020-01-03 11:38

Remiantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 Dėl verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių 2.3 p. verslo liudijimas suteikia teisę: (a) verstis verslo liudijime nurodytos rūšies veikla (neribojant veiklos teritorijos, jeigu kitaip nenustato veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašas, patvirtintas šiuo nutarimu); (b) parduoti prekes ir teikti paslaugas gyventojams; taip pat parduoti tik savo gamybos prekes ir teikti paslaugas (išskyrus gyvenamosios paskirties patalpų nuomą) juridiniams asmenims, jeigu iš juridiniams asmenims parduotų savo gamybos prekių ir suteiktų paslaugų gautos pajamos ne didesnės kaip 10 procentų visų mokestinio laikotarpio pajamų, gautų iš verslo liudijime nurodytos veiklos; šiame punkte nustatyta tvarka verslo liudijimas suteikia teisę parduoti savo gamybos prekes ir teikti paslaugas juridiniams asmenims tik tuo atveju, kai veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint liudijimą, rūšis nėra viena iš veiklos, kuria faktiškai verčiasi juridinis asmuo, rūšių. Nurodytų taisyklių 2.4 p. įtvirtinta, kad išduotas prekybos verslo liudijimas suteikia teisę užsiimti prekyba kioskuose, turgavietėse, prekyba iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių, išnešiojamąja ir išvežiojamąja prekyba. Manytina, kad kilnojamasis namelis turėtų būti laikomas kiosku ar laikinuoju prekybos įrenginiu. Remiantis Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių 2.4 p. prekyba kioskuose ar iš laikinųjų prekybos įrenginių yra leidžiama.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.