...

Ar galima dirbti įmonėje pagal invidualią veiklą vairuotoju?

Žinių bazė

2013.05.21

Noriu užsiimti invidualia veikla vežioti krovinius ne daugiau kaip iki 3t. Ar mane gali samdyti inviduali įmonė vežiojimui ir darbams?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-05-21 21:03

Pirmiausia reiktų akcentuoti, kad darbas pagal individualios veiklos pažymą yra negalimas. Šiuo atveju asmuo, kuris veikia pagal individualios veiklos pažymą,...

Publikavimo data: 2013-05-21 21:03

Pirmiausia reiktų akcentuoti, kad darbas pagal individualios veiklos pažymą yra negalimas. Šiuo atveju asmuo, kuris veikia pagal individualios veiklos pažymą, atlieka ne darbo funkcijas, o teikia paslaugas kitiems asmenims pagal civilinę paslaugų teikimo sutartį. Toks atribojimas grindžiamas skirtingomis individualios veiklos bei darbo santykių apmokestinimo sąlygomis. Kita vertus, jeigu asmuo realiai atlieka darbo santykiams būdingą veiklą (vadovaujant darbdaviui, kai atliekant funkcijas, paklūstama nustatytai darbo organizavimo tvarkai) nesudaręs darbo sutarties, tokia veikla gali būti pripažinta netgi nelegaliu darbu.

Asmuo individualią krovinių pervežimo veiklą pagal individualios veiklos pažymą vykdyti gali, kas sudaro pagrindą teikti krovinių pervežimo paslaugą pagal civilinę sutartį juridiniams asmenims (šiuo atveju individualiai įmonei). Visgi vykdant individualią veiklą neturėtų atsirasti darbo santykiams būdingi požymiai tokie kaip: darbdavio nustatoma konkreti darbo tvarka, vadovavimas bei kontroliavimas vykdant veiklą, suteikiamos darbo priemonės, dalyvavimas darbdavio nurodomuose mokymuose ir pan.

Taigi norėdami pagal individualios veiklos pažymą teikti paslaugas juridiniams asmenims turėtumėte turėti savo automobilį (darbo priemonę), įrangą, siekti rezultato, numatyto civilinėje sutartyje, o ne nuolatos vykdyti juridinio asmens nurodymus (įskaitant darbą nustatytu laiku), savarankiškai priimti sprendimus.    

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.