...

Ar galima atidaryti parduotuvę vykdant individualiąją veiklą pagal pažymą?

Žinių bazė

2012.10.15

Ar galima atidaryti parduotuvę vykdant individualiąją veiklą pagal pažymą? Užsiimu papuošalų ir vestuvių atributikos gamyba pagal individualiosios veiklos pažymą. Gaminius realizuoju elektroninėje parduotuvėje, tačiau ketinu išsinuomotose patalpose atidaryti parduotuvę ir prekiauti savo gaminiais bei užsienyje pirkta bižuterija. Ar tokia veikla (įsigijus kasos aparatą) galima verstis pagal individualiosios veiklos pažymą, ar reikia registruoti įmonę?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2012-10-15 20:11

Individualioji veikla – tai savarankiška bet kokio pobūdžio komercinė arba gamybinė veikla, savarankiška kūryba, mokslinė, profesinė, įskaitant laisvąsias profesijas, ir...

Publikavimo data: 2012-10-15 20:11

Individualioji veikla – tai savarankiška bet kokio pobūdžio komercinė arba gamybinė veikla, savarankiška kūryba, mokslinė, profesinė, įskaitant laisvąsias profesijas, ir kita panašaus pobūdžio savarankiška veikla, išskyrus nekilnojamųjų pagal prigimtį daiktų  pardavimo ir (ar) nuomos veiklą bei veiklą, kurią pagal Lietuvos Respublikoje galiojančius teisės aktus gali vykdyti tik juridiniai asmenys.

Lietuvoje galiojantys teisės aktai nenustato prievolės steigti juridinį vienetą (įmonę) gyventojams, vykdantiems papuošalų bei vestuvių atributikos gamybos bei prekybos veiklą, ir nedraudžia veiklą vykdančiam gyventojui prekių įsigyti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje (Europos Sąjungos valstybėse ir/ar trečiosiose šalyse).
Gyventojų pajamų mokesčio įstatymas nustato, kad gyventojas, pradėjęs vykdyti kokios nors rūšies individualiąją veiklą, privalo apie tai informuoti mokesčio administratorių centrinio mokesčio administratoriaus nustatyta tvarka.

Vadinasi, individualiąja papuošalų ir vestuvių atributikos gamybos veikla besiverčiantis gyventojas, pageidaujantis atidaryti parduotuvę ir joje prekiauti savos gaminiais bei užsienyje pirktomis prekėmis, šią veiklą, neįregistruodamas įmonės, galėtų vykdyti pagal individualiosios veiklos pažymą.

Pradėjus vykdyti kitos rūšies individualiąją veiklą, apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos miesto (rajono) skyriuje pagal gyvenamąją vietą gyventojas turi pateikti užpildytą Nuolatinio Lietuvos gyventojo prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą FR0792 formą, vykdomos veiklos rūšis papildydamas naujais veiklos rūšių kodais (pagal EVRK). 
Gyventojai, užsiimantys individualiąja prekybos veikla ir prekiaujantys pastatuose ar patalpose, taip pat kioskuose, vagonėliuose, kilnojamuosiuose nameliuose, automobilinėse parduotuvėse (ne lauko sąlygomis), nuo 2012 m. gegužės 1 d. privalo naudoti kasos aparatus.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.