...

Kokių licencijų, leidimų reikia importuojant prekes (kompiuteriai, buitinė technika ir kt.), ne iš ES šalių?

Žinių bazė

2014.09.02

Sveiki, norėjau sužinoti, kokių licencijų, leidimų juridiniam asmeniui reikia norint importuoti prekes ne iš ES šalių? (kompiuteriai, telefonai, buitinė,audio-video technika, drabužiai, statybinės medžiagos, baldai, sporto, santechnikos prekės). Kokiais įstatymais reikia vadovautis?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Jurgita Bliznikienė

Teisininkė / „Deloitte“

Publikavimo data: 2014-09-02 00:25

Atkreiptinas dėmesys, kad įvežant prekes iš trečiųjų šalių (ne ES šalių) bus taikomos prekių importo procedūros. Konkrečioms prekėms taikomus muitus...

Publikavimo data: 2014-09-02 00:25

Atkreiptinas dėmesys, kad įvežant prekes iš trečiųjų šalių (ne ES šalių) bus taikomos prekių importo procedūros. Konkrečioms prekėms taikomus muitus galima susižinoti naudojantis Lietuvos muitinės LITAR duomenų baze. Importą vykdantis asmuo turi kreiptis į Lietuvos Respublikos muitinę su prašymu užsiregistruoti Muitinės prievolininkų registre ir suteikti ekonominių operacijų vykdytojų registravimo bei identifikavimo kodą (EORI kodas). EORI kodas bus reikalingas atliekant muitinės formalumus visose ES valstybėse narėse.
 
Teisės aktai taip pat nustato bendruosius ir specialiuosius reikalavimus į rinką tiekiamoms prekėms. Bendrieji reikalavimai, tokie kaip ženklinimas, su gaminiu susijusios rizikos kontrolė ir kt., nurodomi Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 9 straipsnyje.
 
Specialieji reikalavimai, tokie kaip reikalavimai medžiagoms, CE ženklinimas ir kt., nustatomi pagal prekių kategoriją. Tiek bendruosius, tiek specialiuosius reikalavimus galima rasti Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos parengtame Ne maisto produktų ir vartotojų teisių apsaugos srityse teisės aktais nustatytų reikalavimų teminiame sąvade. Šis sąvadas apima įvairias prekių kategorijas ir gali būti naudojamas kaip pagalbinis šaltinis, nustatant konkrečius reikalavimus prekėms.

Ekspertai

Jurgita Bliznikienė

Jurgita Bliznikienė

Teisininkė / „Deloitte“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.