...

Žinomų prekės ženklų kopijų prekių pardavinėjimas

Žinių bazė

2013.06.30

Ar galima priekiauti kopijomis Lietuvoje ? Ką reikai žinoti ir kokių dokumentų reikia?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-06-30 10:48

Manytume, kad Jūs klausdami apie prekybą kopijomis, turite omenyje prekes, kurios pagamintos ir/ar platinamos prekybos kanalais, pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises...

Publikavimo data: 2013-06-30 10:48

Manytume, kad Jūs klausdami apie prekybą kopijomis, turite omenyje prekes, kurios pagamintos ir/ar platinamos prekybos kanalais, pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises (pavyzdžiui, prekių ženklų savininko teises, dizaino savininko teises, autorių teises ir kt.). Nesvarbu apie kokias intelektinės nuosavybės teises kalbėtume, galioja principas, kad norint komercinėje veikloje naudoti svetimus intelektinės nuosavybės teisės objektus, turi būti gaunamas jų savininko arba teisėto objektų naudotojo sutikimas. Vadinasi, jeigu kito asmens intelektinės nuosavybės teisės objektas naudojamas be jo savininko ar teisėto naudotojo sutikimo, toks naudojimas gali būti laikomas neteisėtu, o tokios prekės laikomos neteisėtai esančios apyvartoje.

Dėl tokio intelektinės nuosavybės teisių pažeidimo, intelektinės nuosavybės objektų savininkas ar teisėtas naudotojas gali pareikalauti atlyginti padarytą turtinę ir/ar neturtinę žalą. Taip pat, už šiuos intelektinės nuosavybės teisių pažeidimus, priklausomai nuo pažeidimo masto bei pobūdžio, gali kilti Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso XXIX skyriuje numatyta baudžiamoji atsakomybė arba Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso XIV skirsnyje numatyta administracinė atsakomybė.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.