...

Noriu įkurti uždarąją akcinę bendrovę, nuo ko reikia pradėti? Kokie reikalavimai šiai teisinei formai?

Žinių bazė

2012.05.26

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2012-05-26 01:54

Norint įsteigti uždarąją akcinę bendrovę, svarbiausia sugalvoti originalų bendrovės pavadinimą, turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir šiek tiek daugiau nei...

Publikavimo data: 2012-05-26 01:54

Norint įsteigti uždarąją akcinę bendrovę, svarbiausia sugalvoti originalų bendrovės pavadinimą, turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir šiek tiek daugiau nei 10 000 litų (minimalų įstatinį kapitalą (ne mažiau kaip 10 000 litų) + lėšų notaro ir VĮ Registrų centro paslaugoms apmokėti). Sugalvojus bendrovės pavadinimą, reikėtų nuvykti į savo gyvenamosios vietos VĮ Registrų centro filialą ir užpildyti formą, reikalingą steigiamos bendrovės pavadinimo rezervacijai. Atlikus tokią procedūrą, galėsite būti ramus, kad niekas nepasisavins jūsų sugalvoto ar panašaus pavadinimo iki pat bendrovės įregistravimo Juridinių asmenų registre (bet ne ilgiau kaip 6 mėnesius).

Vėliau reikėtų parengti bendrovės steigimo dokumentus, atidaryti kaupiamąją steigiamos bendrovės banko sąskaitą, susirasti bendrovės buveinės adresą, apmokėti bendrovės įstatinį kapitalą, išrinkti bendrovės vadovą, patvirtinti bendrovės įstatus ir pan. Atlikus visus reikalingus veiksmus, bendrovės steigimo dokumentus privalo patvirtinti notaras, po tvirtinimo dokumentai teikiami VĮ Registrų centrui. Jei visi dokumentai parengti tinkamai ir pateikti visi registracijai reikalingi dokumentai, nauja bendrovė įregistruojama per 3 darbo dienas. Įregistravus bendrovę, vietoj anksčiau įprasto registravimo pažymėjimo išduodamas registraciją patvirtinantis išrašas ir bendrovės įstatai.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.