Kokių dokumentų reikia norint pardavinėti konservus?
2012.08.01
Sveiki, norėčiau paklausti ar reikia kokių dokumentų norint pardavinėti savo konservus ir susikurti ineternete tinklapį, kuriame reklamuočiau savo prekes?
Temos: Pardavimai, Teisė.
Į klausimą atsakė:
Atsakyti į klausimą
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Vaidas Šalaševičius
Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"
Publikavimo data: 2012-08-01 17:34
LR Maisto įstatymo 4 straipsnio 3 dalies 4 punkte įtvirtinta nuostata, jog tvarkyti maistą galima tik Valstybinės maisto ir veterinarijos...
Publikavimo data: 2012-08-01 17:34
LR Maisto įstatymo 4 straipsnio 3 dalies 4 punkte įtvirtinta nuostata, jog tvarkyti maistą galima tik Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta ir su Sveikatos apsaugos ministerija suderinta tvarka patvirtintose maisto tvarkymo vietose, turinčiose nustatyta tvarka išduotus maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimus, kurie išduodami tik įvertinus maisto tvarkymo veiklos sąlygas ir jų atitikimą teisės aktų reikalavimams. Maisto tvarkymo subjekto pažymėjimus išduoda teritorinės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos. Šis leidimas yra reikalingas norint prekiauti savo užauginta ar pagaminta maistine produkcija.Tokių pažymėjimų išdavimo tvarką numato Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. B1-527 patvirtinti „Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimai“.
Bendruosius ir specialiuosius reikalavimus visoms maisto tvarkymo patalpoms reglamentuoja 2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 852/2004 dėl maisto produktų higienos. Teritorinės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pagal gyvenamąją vietą suteikia informaciją, reikalingą ne tik maisto tvarkymo subjekto pažymėjimui gauti, bet konsultuoja ir dėl patalpų, tuo pačiu ir konservų gamybos namų sąlygomis, klausimo bei geros higienos praktikos taisyklių taikymo.
Susikurti internetinę svetainę gali tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, tačiau pažymėtina, kad svetainė, sukurta ir naudojama siekiant ekonominės naudos, dažniausiai vykdant prekybą tam tikromis prekėmis ar teikiant paslaugas, kurioje yra atitinkamai suformuotas turinys, išspręsti atsiskaitymo, užsakymų priėmimo ir prekių pristatymo klausimai, jau yra laikoma elektronine parduotuve, kitaip tariant, tai yra mažmeninė prekyba pasirinktomis prekėmis, o tokiai veiklai, vadovaujantis teisės aktais, turėtų būti steigiamas juridinis asmuo arba fizinis asmuo įstatymų nustatyta tvarka turėtų registruoti savo vykdomą individualią veiklą.