...

Kokia verslo forma tinkama prekiauti knygomis?

Žinių bazė

2012.09.26

Ar yra specialių reikalavimų ar reikia leidimų?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2012-09-26 10:46

Prekiauti knygomis Jūs galite tiek įsteigę uždarąją akcinę bendrovę, individualią įmonę ar mažąją bendriją, tiek vykdydami individualią veiklą pagal individualios...

Publikavimo data: 2012-09-26 10:46

Prekiauti knygomis Jūs galite tiek įsteigę uždarąją akcinę bendrovę, individualią įmonę ar mažąją bendriją, tiek vykdydami individualią veiklą pagal individualios veiklos pažymą. Renkantis, kurią teisinę formą iš šių paminėtų rinktis, vertėtų įvertinti ne tik veiklos įteisinimo paprastumą, mokamus mokesčius, reikalingas lėšas verslui pradėti, bet ir civilinės atsakomybės pobūdį.

Atsižvelgiant į aukščiau paminėtus kriterijus, manytina, jog priimtiniausi būdai prekiauti knygomis yra įsteigus mažąją bendriją arba įsigijus individualios veiklos pažymą. Mažosios bendrijos atveju veiklą kartu vykdyti gali ne daugiau kaip 10 fizinių asmenų, kurie patys aktyviai dalyvauja priimant sprendimus, nėra atsakingi savo turtu už neįvykdytas mažosios bendrijos prievoles. Mažosios bendrijos steigimas nereikalauja didelių kaštų. Individuali veikla pagal pažymą vykdoma informavus Valstybinę mokesčių inspekciją apie tokią veiklą, pateikiant atitinkamos formos prašymą. Pagal individualios veiklos pažymą veiklą vykdantis asmuo gali sudaryti partnerystės sutartį su kitais asmenimis.
Vertinant mokamus mokesčius, atkreiptinas dėmesys, kad vykdant individualią veiklą mokami nemaži mokesčiai: VSD – 28,5% nuo pusės apmokestinamų pajamų arba iki 4 680 Lt/mėn.; PSD – 9% nuo pusės apmokestinamų pajamų, bet ne mažiau kaip 77 Lt/mėn. (nepriklausomai nuo gautų pajamų); GPM – 5%; PVM – 21% (jei pajamos per metus viršija 155 tūkst. Lt). Tačiau mokesčius skaičiuoti asmuo gali nuo gautų pajamų sumos atskaičius 30 %. Mažosios bendrijos atveju būtų taikomas 15% pelno mokestis ir 21% PVM.

Pažymėtina, kad abi šios teisinės formos yra tinkamos ir siekiant prekiauti knygomis internetu. Tokiu atveju papildomai reikėtų vadovautis 2001 m. rugpjūčio mėnesio 17 d. ūkio ministro įsakymu Nr. 258 patvirtintomis taisyklėmis „Dėl daiktų pardavimo ir paslaugų teikimo, kai sutartys sudaromos naudojant ryšio priemones“.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.