...

Ar galiu parduoti prekes UAB-ui, jeigu vykdau prekybą pagal individualią veiklą?

Žinių bazė

2013.01.24

Ruošiuosi importuoti prekes iš Kinijos ir pardavinėti elektroninėje parduotuvėje. Šalia šios prekybos, planuoju jas pardavinėti didesniais kiekiais (daugiau nei po 1 vnt. vienu pardavimu) ir tų prekių instaliuotojams – UAB-ams. Ar tai leistina su individualia veikla? Ar galėsiu išrašyti sąskaitas faktūras?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-01-24 16:35

Lietuvos teisės aktai nedraudžia vykdant individualią veiklą parduoti prekes tiek fiziniams tiek juridiniams asmenims. Atsižvelgiant į tai, kad Jūs ruošiatės...

Publikavimo data: 2013-01-24 16:35

Lietuvos teisės aktai nedraudžia vykdant individualią veiklą parduoti prekes tiek fiziniams tiek juridiniams asmenims. Atsižvelgiant į tai, kad Jūs ruošiatės pardavinėti prekes elektroninėje parduotuvėje, be kitų teisės aktų Jūsų veiklai būtų taikomos sutarčių sudarymą elektoriniu būdu reglamentuojančios Daiktų pardavimo ir paslaugų teikimo, kai sutartys sudaromos naudojant ryšio priemones, taisyklės.

Lietuvos teisės aktai taip pat nenumato jokių ribojimų asmenims, vykdantiems veiklą pagal individualios veiklos pažymą, vykdyti didmeninę prekybą.

Pagal bendras individualios veiklos taisykles, jeigu gyventojas, įregistravęs individualią veiklą, neprivalo naudoti kasos aparato, priklausomai nuo to, ar jis yra PVM mokėtojas ar ne ir nuo to, ar prekės parduodamos gyventojui ar įmonei, privalo arba išrašyti PVM sąskaitą faktūrą (pirkėjui įmonei arba pirkėjui gyventojui, kuris yra PVM mokėtojas, kai pats pardavėjas yra PVM mokėtojas) arba pasirinktinai sąskaitą faktūrą, PVM sąskaitą faktūrą ar prekių pirkimo pardavimo kvitą.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.