...

Ar galima su individualia veikla parduoti prekes užsienyje?

Žinių bazė

2012.09.06

Gaminu keraminius suvenyrus ir noriu juos pardavinėti Lietuvos ir užsienio galerijose, bei internetu. Ar įregistravus individualią veiklą tai galėčiau daryti?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vaidas Šalaševičius

Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"

Publikavimo data: 2012-09-06 21:06

Pagal galiojančių teisės aktų reikalavimus, gyventojas, norintis verstis mažmenine prekyba elektroninėje parduotuvėje, privalo arba steigti juridinį asmenį, arba įstatymų nustatyta...

Publikavimo data: 2012-09-06 21:06

Pagal galiojančių teisės aktų reikalavimus, gyventojas, norintis verstis mažmenine prekyba elektroninėje parduotuvėje, privalo arba steigti juridinį asmenį, arba įstatymų nustatyta tvarka registruoti individualią veiklą.

Gyventojas individualią veiklą gali vykdyti arba nustatyta tvarka įregistravęs individualią veiklą (toliau – individuali veikla pagal pažymą), arba įsigyti verslo liudijimą iš anksto sumokėdamas fiksuoto dydžio pajamų mokestį nuo pajamų, gautų iš tokios individualios veiklos.

  Gyventojų, vykdančių individualią veiklą pagal verslo liudijimą, veiklos teritorija yra ribojama Lietuvos Respublikos teritorija, vadovaujantis LR Vyriausybės nutarimo „Dėl verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių“ nuostatomis. Taip pat pažymėtina, kad sutinkamai su tuo, kad verslo liudijimas yra skirtas tik atsiskaityti su galutiniu vartotoju, o ne didmeninei prekybai, nustata, kad dirbantieji su verslo liudijimais juridiniams asmenims galės parduoti tik 10 procentų prekių ir paslaugų.

Tuo tarpu vykdant prekybos veiklą pagal individualios veiklos pažymą, veiklos teritorija bei prekybos apimtys galiojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais nėra ribojami.

Norėdami užsiimti savo gaminių prekyba užsienyje, priklausomai nuo to, kokioje užsienio valstybėje būtų vykdoma tokia veikla, turėtumėte tinkamai įgyvendinti steigimosi laisvę toje užsienio valstybėje pagal tos valstybės teisės aktų reikalavimus (kai kalbame apie gaminių pardavimą tos valstybės galutiniams vartotojams) arba rasti tinkamą eksporto tarpininką gaminių eksportui ir didmeninei prekybai konkrečioje užsienio valstybėje.

Ekspertai

Vaidas Šalaševičius

Vaidas Šalaševičius

Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.