...

Žadu pardavinėti sporto lažybų baigčiu aprašymus (analizes)

Žinių bazė

2014.02.09

Sveiki,
Turiu MB ir Žadu pardavinėti sporto lažybų baigčiu aprašymus (analizes) kurias pats rašysiu.
Ar galit paaiškinti kaip tokius aprašymus pilnai užregistruoti kad galėčiau paleisti į prekyba? Bei
Kokius popierius turiu kaupti,kad kitais metais nebūtu problemų tvarkant buhalterija.

Ačiu už atsakimą.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-02-09 13:11

Atsakydami į Jūsų klausimą, pažymime, jog jokia lažybų baigčių aprašymų registracija prieš pradedant prekybą jais nėra reikalinga. Atsakydami į Jūsų...

Publikavimo data: 2014-02-09 13:11

Atsakydami į Jūsų klausimą, pažymime, jog jokia lažybų baigčių aprašymų registracija prieš pradedant prekybą jais nėra reikalinga.

Atsakydami į Jūsų klausimo dalį apie apskaitos tvarkymą, pažymime, kad mažųjų bendrijų buhalterinę apskaitą, jos organizavimą ir tvarkymą reglamentuoja Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymas bei 38-asis Verslo apskaitos standartas. Visos ūkinės operacijos ir ūkiniai įvykiai turi būti pagrįsti apskaitos dokumentais, kurie surašomi ūkinės operacijos ir ūkinio įvykio metu arba jiems pasibaigus ar įvykus. Buhalterinės apskaitos įstatyme apskaitos dokumentai apibrėžti kaip popieriniai ar elektroniniai liudijimai, patvirtinantys ūkinę operaciją arba ūkinį įvykį ir turintis rekvizitus, pagal kuriuos galima nustatyti ūkinės operacijos arba ūkinio įvykio tapatumą. Kai ūkinė operacija jau atlikta arba ūkinis įvykis baigėsi, bet nėra gautas tai patvirtinantis apskaitos dokumentas, gali būti surašomas laisvos formos apskaitos dokumentas, nustatantis ūkinės operacijos arba ūkinio įvykio tapatumą. Šį dokumentą pasirašo asmenys, turintys teisę surašyti ir pasirašyti arba tik pasirašyti apskaitos dokumentus. Įstatyme nurodyti šie būtini apskaitos dokumentų rekvizitai: (a) apskaitos dokumento pavadinimas; (b) ūkio subjekto, surašiusio apskaitos dokumentą, pavadinimas, kodas; (c) data; (d) ūkinės operacijos arba ūkinio įvykio turinys; (e) ūkinės operacijos arba ūkinio įvykio rezultatas pinigine ir (arba) kiekybine išraiška. (f) asmens, kuris turi teisę surašyti ir pasirašyti arba tik pasirašyti apskaitos dokumentus, vardas, pavardė, parašas ir pareigos.

Lietuvos Respublikos teisės aktais įtvirtintas reguliavimas lemia, jog turite kaupti visus dokumentus apie ūkines operacijas ir įvikius, dokumentus, susijusius su turto ar nuosavo kapitalo, finansavimo sumų bei įsipareigojimų dydžio ir (ar) struktūros pakitimais. Parduodami lažybų baigčių aprašymus privalote tai fiksuoti išrašydami sąskaitą faktūrą bei įforminti pinigų gavimo faktą.

Atkreiptinas dėmesys, kad apskaitos dokumentai ir apskaitos registrai saugomi ūkio subjekto vadovo nustatyta tvarka, o už apskaitos organizavimą atsako mažosios bendrijos vadovas (nesant vadovo atsako mažosios bendrijos atstovas arba mažosios bendrijos narys, kai mažojoje bendrijoje yra vienas narys). Siekiant išvengti buhalterinės apskaitos tvarkymo pažeidimų, rekomenduotina įmonėje įdarbinti buhalterį, arba kreiptis į buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančias įmones ar asmenis.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.