...

Vizažisto darbas. Ar reikia išsiimti pažymas dėl higienos ar darbui su kosmetika?

Žinių bazė

2016.09.19

Esu baigusi profesionalius makiažo kursus, noriu dirbti vizažiste (atlikti makiažus moterims), turiu įmonę PVM mokėtoją. Noriu sužinoti, kokius mokesčius be jau esamų (sodros, PVM, GPM) reikėtų mokėti? Pvz. taršos/pakuočių mokestis ir pan. Ar reikia išsiimti pažymas dėl higienos ar darbui su kosmetika? Ar galima dirbti namuose, atlikti makiažus vykstant pas klientus ar tik grožio salone?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2016-09-19 12:56

Be Jūsų paminėtų Sodros, GPM, PVM mokesčių dar reiktų mokėti Pelno mokestį (žinoma, jei uždirbtumėte pelno). Mažos įmonės moka 5...

Publikavimo data: 2016-09-19 12:56

Be Jūsų paminėtų Sodros, GPM, PVM mokesčių dar reiktų mokėti Pelno mokestį (žinoma, jei uždirbtumėte pelno). Mažos įmonės moka 5 proc. pelno mokestį, didesnės – 15 proc. (maža įmonė, tai įmonė, kurios apyvarta per metus neviršija 300 tūkst eurų bei darbuotojų skaičius ne didesnis nei 10).
Pakuotės ar taršos mokesčio mokėti nereikės, jei produkciją pirksite Lietuvoje. Jei produkciją importuosite, tuomet reikės tvarkyti pakuočių apskaitą bei mokėti pakuotės mokestį (pastarasis priklauso nuo pakuotės sudėties (daugiau informacijos galite rasti Aplinkos ministerijos puslapyje http://www.am.lt/VI/index.php#a/7527).

Jei įmonės reikmėms naudosite automobilį, greičiausiai reikės mokėti “automobilių” taršos mokestį. Įprastai šis mokestis būna labai nedidelis, įmonės nuo 1 automobilio moka apie 10 – 20 eur per metus. Mokesčio dydis priklauso nuo sunaudoto kuro kiekio bei nuo to ar automobilis atitinka Euro standartus (kitaip tariant, kuo naujesnis automobilis, tuo mažesnis mokestis). Mokesčio mokėti nereiktų, jei naudotumės elektrinį automobilį.
Jei patalpas naudosite savo arba nuomosite iš fizinio asmens, reikės mokėti Nekilnojamojo turto mokestį (1 proc. nuo patalpų mokestinės vertės – mokamas vieną kartą per metus).

Negalėsite paslaugų teikti nuvykę pas klientus, nes įmonei reikės išsiimti higienos pasą, o pasas išduodamas konkrečiam adresui. Daugiau apie higienos pasą grožio paslaugoms galite rasti čia arba pasikonsultuokite paskambinę į savo rajono Visuomeninės sveikatos priežiūros centrą (kontaktai http://nvsc.lrv.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/kontaktai). Dirbti namuose galima, tačiau reikės pakeisti patalpų paskirtį iš gyvenamosios į komercinę ir gauti higienos pasą.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.