...

Turiu įmonę ES šalyje (Ispanijoje), ar galėčiau prekiauti alkoholiniais gėrimais Lietuvoje?

Žinių bazė

2014.01.22

Planuoju importuoti alhokolinius gėrimus (vyną) į Lietuvą ir joje atsidaryti vyninę, ar galėčiau prekiauti su ta pačia įmone, kur turiu Ispanijoje? Kokių dokumentų reikėtų importui, atsidarnat parduotuvę ir kokie mokesčiai?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Publikavimo data: 2014-01-22 19:00

Europos juridinis asmuo ar jo filialas turi teisę importuoti iš ES šalių bei prekiauti Lietuvoje alkoholiniais gėrimais, todėl Jūsų atveju...

Publikavimo data: 2014-01-22 19:00

Europos juridinis asmuo ar jo filialas turi teisę importuoti iš ES šalių bei prekiauti Lietuvoje alkoholiniais gėrimais, todėl Jūsų atveju steigti naujos įmonės Lietuvoje nėra būtina. Pažymėtina, kad alkoholio įvežimas iš Europos ekonominės erdvės valstybių nėra laikomas importu, todėl tokiai veiklai nėra reikalinga alkoholio produktų importo licencija.Tačiau įmonės, įvežančios alkoholio produktus, privalo turėti kiekvienos įvežtos ir realizuojamos alkoholio produktų siuntos atitiktį patvirtinančius dokumentus, išduotus užsienio valstybės ūkio subjektų, iš kurių buvo įsigyti alkoholio produktai, o įvežant ir realizuojant vyno produktus – gabenimo dokumentus (išskyrus atvejus, nustatytus kituose teisės aktuose).

Be to, mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais leidžiama verstis tik įmonėms, turinčioms licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais. Licencijas išduoda atitinkamos savivaldybės vykdomoji institucija neterminuotam laikui.

Svarbu paminėti, kad Lietuvos Respublikoje draudžiama parduoti alkoholio produktus neturint Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka alkoholio produktų atitiktį patvirtinančių dokumentų; taip pat alkoholio produktus, kurie neįrašyti į licencijas juos gaminti, importuoti, parduoti, ir alkoholio produktus neturint prekybos (sandėliavimo) vietoje juridinę galią turinčių privalomų tų produktų įsigijimo arba gabenimo dokumentų egzemplioriaus; taip pat alkoholinius gėrimus nepaženklintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka specialiais ženklais – banderolėmis; alkoholinius gėrimus, kurie pagaminti naudojant ne žemės ūkio kilmės etilo alkoholį; alkoholio produktus, kurių saugos ir (ar) kokybės rodikliai neatitinka Lietuvos Respublikoje galiojančių reikalavimų; alkoholinius gėrimus, kurių ženklinimas neatitinka Lietuvos Respublikoje galiojančių reikalavimų.

Alkoholiniai gėrimai priklauso prekėms, kurios yra apmokestinamos akcizais. Vynui iš šviežių vynuogių ir kitiems fermentuotiems gėrimams taikomi tokie akcizų tarifai: vynui ir kitiems fermentuotiems gėrimams, kurių faktinė alkoholio koncentracija (kitų fermentuotų gėrimų atveju – gauta tik fermentacijos būdu), išreikšta tūrio procentais, yra ne didesnė kaip 8,5 procento tūrio ir kuriuose fermentuotas gėrimas sudaro 100 procentų tūrio, – 40 litų už produkto hektolitrą; kitam vynui ir kitiems fermentuotiems gėrimams – 150 litų už produkto hektolitrą.

Ekspertai

Karolina Jaraitė

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.