...

Teisė užsiimti neformaliuoju suaugusiųjų švietimu.

Žinių bazė

2014.09.03

Ar pabaigtas Lietuvos edukologijos universitetas ir gautas diplomas suteikia teisę užsiimti neformaliuoju suaugusiųjų švietimu ir išduoti kursų baigimo pažymėjimus?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 10:49

Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymas nustato sąrašą subjektų, kas gali būti neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi teikėjas....

Publikavimo data: 2020-01-03 10:49

Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymas nustato sąrašą subjektų, kas gali būti neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi teikėjas. Be mokyklų ar kitų švietimo teikėjų, suaugusiųjų švietimo veiklą gali vykdyti ir laisvasis mokytojas. Kaip apibrėžia Švietimo įstatymas, laisvasis mokytojas - fizinis asmuo, užsiimantis individualia švietimo teikėjo veikla. Papildomai Švietimo įstatymo 50 straipsnyje apibrėžiamos laisvojo mokytojo teisės ir pareigas, nurodoma, kad laisvasis mokytojas teisės aktų nustatyta tvarka gali vykdyti ikimokyklinio ugdymo, priešmokyklinio ugdymo ir kitas neformaliojo švietimo programas. Pažymėtina, kad nei Neformaliojo suaugusiųjų ir tęstinio mokymosi įstatymas, nei Švietimo įstatymas nenumato konkrečių kvalifikacijos ar kitų papildomų reikalavimų, laisviesiems mokytojams siekiantiems užsiimti neformaliuoju suaugusiųjų švietimu. Kitas dalykas, svarbu paminėti, kad norinti užsiimti laisvojo mokytojo neformaliojo švietimo veikla ir už tokios veiklos vykdymą gauti atlygį, būtina turėti individualios veiklos pažymą. Asmuo siekiantis užsiimti neformaliuoju suaugusiųjų švietimu prieš tai turi kreiptis į atitinkamos Valstybinės mokesčių inspekcijos teritorinį skyrių ir pateikti prašymą dėl individualios veiklos pažymos išdavimo. Prašymą pateikti galima ir elektroniniu būdu prisijungiant prie portalo Mano VMI. Apibendrinusi aukščiau išdėstytą ir atsižvelgdama į neoficialią Švietimo ir mokslo ministerijos pateiktą nuomonę, daryčiau išvadą, kad šiuo atveju Lietuvos edukologijos universitete įgytas išsilavinimas suteikia galimybes užsiimti planuojama veikla – vykdyti neformaliojo suaugusiųjų švietimo programas ir išduoti kursų baigimo pažymėjimus.  Pažymiu, kad ši konsultacija yra bendrojo pobūdžio, todėl išsamesnės konsultacijos patariu kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.