Autorinė sutartis ar individualios veiklos pažyma?
2011.11.30
Su kuria verslo forma man naudingiau dirbti: pasirašant autorinę sutartį ar išsiimant individualios veiklos pažymą? Dirbu laisvai samdomu dizaineriu. Per metus uždirbu apie 28 tūkst. Lt. Kiek mokesčių sumokėsiu su minėtomis verslo mokesčių formomis VMI?
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Tomas Čepulis
Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI
Publikavimo data: 2011-11-30 23:29
Atsižvelgdamas į darbo pobūdį bei į veiklos vykdymo aplinkybes, gyventojas pats turėtų nuspręsti, kokią veiklos formą pasirinkti. Jei dizaineris sandorius...
Publikavimo data: 2011-11-30 23:29
Atsižvelgdamas į darbo pobūdį bei į veiklos vykdymo aplinkybes, gyventojas pats turėtų nuspręsti, kokią veiklos formą pasirinkti. Jei dizaineris sandorius sudaro nuolat ir tokiu būdu siekia gauti pajamų per tęstinį laikotarpį, reikėtų registruoti individualią veiklą. Dizainerio veikla yra laikoma laisvąja profesija, todėl tokioms individualios veiklos pajamoms (atėmus su veiklos vykdymu susijusius leidžiamus atskaitymus) taikomas 15 proc. pajamų mokesčio tarifas. Kai dizainerio teikiamos paslaugos yra atsitiktinio pobūdžio ir/arba vienkartinės, galėtų būti sudaroma autorinė sutartis, jeigu dizainerio sukurtas produktas yra autorių teisių objektas pagal Lietuvos Respublikos Autorinių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatas. Pagal autorines sutartis gautos pajamos taip pat apmokestinamos taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą. Nuo pusės pajamų sumos, gautos pagal autorinę sutartį, yra mokamos 38,7 proc. (29,7 proc. draudėjo + 9 proc. apdraustojo) socialinio (įskaitant ir sveikatos) draudimo įmokos. Tuo tarpu individualią veiklą pagal pažymą vykdantys gyventojai moka 37,5 proc. dydžio socialinio (įskaitant ir sveikatos) draudimo įmokas nuo pusės individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų. Abiem aptartais atvejais socialinio draudimo ir sveikatos draudimo įmokas administruoja Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigos Valstybinio socialinio draudimo įstatymo nustatyta tvarka.