...

Sode auginu įvairių prieskoninių žolelių ir daržovių. Kaip galiu parduoti jų perteklių?

Žinių bazė

2014.01.07

Įvairias uogas,prieskonius ir žoleles džiovinu. Džiovinu taip pat ir daržoves. Bandžiau pasidaryti įvairius jų mišinius. Gal kaip nors išsirutuliotų verslas iš pomėgio? Ar reikėtų man užsiimti individualia veikla pagal pažyma ar verslo liudijimu?

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-01-07 15:36

Remiantis Maisto įstatyme ir Europos Parlamento ir Tarybos reglamente Nr. 178/2002 įtvirtinta maisto sąvoka, džiovintos uogos, prieskoniai, žolelės, daržovės yra...

Publikavimo data: 2014-01-07 15:36

Remiantis Maisto įstatyme ir Europos Parlamento ir Tarybos reglamente Nr. 178/2002 įtvirtinta maisto sąvoka, džiovintos uogos, prieskoniai, žolelės, daržovės yra priskiriamos maisto produktams, todėl jų prekybai yra taikomos Maisto įstatymo nuostatos.
 
Jūsų nurodyta veikla galima užsiimti įsteigus juridinį asmenį bei įregistravus individualią veiklą. Atkreiptinas dėmesys, kad uogų, daržovių džiovinimas priskiriamas kitam vaisių ir daržovių perdirbimui ir konservavimui (Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus (EVRK) kodas – 10.39), o šia veikla negalima verstis įsigijus verslo liudijimą. Atsižvelgiant į tai, Jūsų nurodytą veiklą galima vykdyti įsteigus mažąją bendriją, individualią įmonę, uždarąją akcinę bendrovę arba įregistravus individualią veiklą pagal pažymą.

Pažymėtina, kad maisto produktų perdirbimui ir prekybai yra keliami papildomi reikalavimai – maistas visuose jo ruošimo ir teikimo vartotojams etapuose („nuo lauko iki stalo“) turi būti tvarkomas laikantis Maisto įstatyme bei kituose teisės aktuose nustatytų reikalavimų.

Remiantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos  2008 m. spalio 15 d. įsakymo Nr. B1-527 „Dėl Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimų patvirtinimo“ visi maisto tvarkymo subjektai privalo turėti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (toliau – Pažymėjimas). Tai reiškia, jog visi fiziniai ir juridiniai asmenys, užsiimantys maisto gamyba, prekyba, fasavimu, prekiaujantys kioskuose, teikiantys viešojo maitinimo paslaugas, įskaitant fizinius asmenis, vykdančius maisto tvarkymą pagal verslo liudijimus ar pagal individualios veiklos pažymas, privalo turėti minėtą Pažymėjimą.

Pažymėjimus maisto tvarkymo subjektams išduoda atitinkama teritorinė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Šiai tarnybai turi būti pateikti šie dokumentai: (1) nustatytos formos prašymas dėl maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo; (2) maisto tvarkymo patalpų projektas (planas) su įrenginių išdėstymu; (3) maisto tvarkymo proceso aprašymas, projektines gamybos apimtis, subjekto darbuotojų skaičių, steigiamuose subjektuose – numatomą subjekto darbuotojų skaičių; (4) dokumentai, reglamentuojantys rizikos veiksnių analizės ir svarbiųjų valdymo taškų principais pagrįstą savikontrolės sistemą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. V-675 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 15: 2005 „Maisto higiena“ nuostatomis. Pažymėjimo išdavimo tvarka detaliai aprašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos interneto svetainėje. Už Pažymėjimo išdavimą yra renkama valstybės rinkliava – 50 Lt subjektui, kuriame dirba mažiau nei 5 asmenys, 100 Lt – subjektui, kuriame dirba augiau nei 5 asmenys.

Pagal Lietuvoje tiesiogiai taikomą reglamentą Nr. 852/2004 dėl maisto produktų higienos, patalpų, kuriose yra sandėliuojami maisto produktai, išplanavimas, dizainas, statyba, vieta ir dydis turi užtikrinti adekvačią tvarką ir švarą, saugoti nuo nešvarumų kaupimosi bei užtikrinti reikiamą temperatūros rėžimą. Maisto tvarkymo patalpos turi būti įvertintos Maisto ir veterinarijos tarnybos, o šis įvertinimas yra atliekamas išduodant maisto tvarkymo subjekto pažymėjimą.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.