Registravimosi PVM mokėtojais riba
2013.07.10
Laba diena,
Pagal verslo liudijimą užsiimu bižuterijos gamyba ir pardavimu . 90% užsakymų yra iš trečiųjų šalių (JAV, Australija, Kanada), likę 10% iš Europos Sajungos . Mane labai domina registravimosi PVM mokėtojais riba , kuri nuo 2012 metu buvo padidinta iki 155 000 lt ir kaip rašoma VMI ” skaičiuojant, ar asmuo privalo registruotis PVM mokėtoju, atsižvelgiama tik į šalies teritorijoje patiektas prekes ir suteiktas paslaugas (iki šio pakeitimo buvo atsižvelgiama ir už šalies ribų įvykdytus prekių teikimus (paslaugų teikimus)”. (http://www.vmi.lt/lt/?itemId=10826772 ). Mane ši dalis labai domina, nes ši riba labai netoli, o PVM mokėtoju registruotis nesinori. Pasiteiravus VMI niekas negalėjo paaiškinti kaip šie pakeitimai realiai galioja, ir ar mano atveju, kai visi gaminiai yra ekportuojami už šalies ribų, mano atveju ši riba galioja. Gal Jūs galėtumėte padėti susigaudyti?
Temos: Mokesčiai.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Tomas Čepulis
Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI
Publikavimo data: 2013-07-10 20:58
Remiantis nuo 2012 m. sausio 1 d. įsigaliojusiomis Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 35-1271; 2004, Nr....
Publikavimo data: 2013-07-10 20:58
Remiantis nuo 2012 m. sausio 1 d. įsigaliojusiomis Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 35-1271; 2004, Nr. 17-505, toliau – PVMĮ) 71 str. 2 dalies nuostatomis, registruotis PVM mokėtoju prievolė atsiranda, kai bendra atlygio už vykdant ekonominę veiklą šalies teritorijoje patiektas PVM apmokestinamas prekes ir (arba) suteiktas paslaugas suma per metus (paskutinius 12 mėnesių) viršija 155 000 Lt.
Skaičiuojant 155 000 Lt atlygio sumą, kada privalomai tampama PVM mokėtojais, neatsižvelgiama į atlygį už prekių/paslaugų tiekimus/teikimus už šalies teritorijos ribų, į atlygį už PVM neapmokestinamų prekių tiekimą ir (ar) paslaugų teikimą, į avansų sumas, į atlygį už ilgalaikio turto, naudoto ekonominėje veikloje, pardavimą bei atlygį už nekilnojamųjų pagal prigimtį daiktų tiekimą ir finansinių paslaugų teikimą, jeigu šie sandoriai yra atsitiktinio pobūdžio ir asmuo paprastai tokia veikla nesiverčia.
Tiekiamų prekių vietai nustatyti taikomos PVMĮ 12 straipsnio nuostatos. Pagal šio straipsnio nuostatas, jeigu tiekiamos prekės turi būti gabenamos, laikoma, kad prekių tiekimas įvyko šalies teritorijoje tuo atveju, kai šių prekių gabenimas pirkėjui prasidėjo šalies teritorijoje. Jeigu tiekiamos prekės neturi būti gabenamos, laikoma, kad prekių tiekimas įvyko šalies teritorijoje tuo atveju, jeigu šios prekės buvo šalies teritorijoje tuo momentu, kai įvyko jų tiekimas.
Vadinasi, jeigu Jūsų parduodama bižuterija tiekimo metu yra Lietuvoje, tai laikoma, kad tiekimas įvyko šalies teritorijoje (neatsižvelgiant į tai, ar pirkėjai yra iš trečiųjų ar ES šalių) ir atlygis, gautas/gautinas už tokius tiekimus, įsiskaičiuoja į 155 000 Lt ribą, kurią viršijus privalomai tampama PVM mokėtoju.
Fizinis asmuo, privalantis registruotis PVM mokėtoju, prašymą įregistruoti į PVM mokėtojų registrą (FR0389 formą) pateikia elektroninu būdu per elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) arba pateikti tiesiogiai apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai, kurios veiklos teritorijoje jis registruotas mokesčių mokėtoju (jei mokėtojui patogiau, prašymą jis gali pateikti bet kurioje AVMI, kuris bus persiųstas atitinkamai mokesčių inspekcijai) arba paštu.
Atkreipiame dėmesį, kad fiziniam asmeniui prievolė registruotis PVM mokėtoju gali atsirasti ir dėl prekių įsigijimų iš Europos Sąjungos valstybių narių, jeigu visų įsigytų prekių vertė per kalendorinius metus viršija 35 000 Lt (neįskaitant PVM, sumokėto ar mokėtino ES valstybėje, iš kurios prekės buvo atgabentos). Skaičiuojant iš kitų valstybių narių įsigytų prekių vertę (35 000 Lt sumą), atsižvelgiama tik į tų prekių vertę, kurių pardavėjai yra ekonominę veiklą vykdantys kitų valstybių narių juridiniai ir fiziniai asmenys, kurie pagal savo valstybės teisės aktus įregistruoti arba privalo įsiregistruoti PVM mokėtojais.