...

Programinės įrangos pirkimas iš ES valstybės ir PVM

Žinių bazė

2013.05.14

Sveiki, aš planuoju nusipirkti programinę įrangą, kurios vertė 31 euras. Kadangi esu įregistruotas PVM mokėtojas, pirkimo metu naudojantis savo duomenimis registre galiu įsigyti prekę iš pardavėjų esančių Belgijoje be PVM.

Jeigu tokia galimybė yra, ar tektų man pačiam PVM sumokėti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-05-14 09:38

Jeigu Jūs, apmokestinamasis asmuo, PVM mokėtojas, elektroniniu būdu įsigyjate programinės įrangos iš Belgijos įmonės, tai remiantis LR Pridėtinės vertės mokesčio...

Publikavimo data: 2013-05-14 09:38

Jeigu Jūs, apmokestinamasis asmuo, PVM mokėtojas, elektroniniu būdu įsigyjate programinės įrangos iš Belgijos įmonės, tai remiantis LR Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 95 str. 2 d., Jums, t.y. paslaugų pirkėjui, atsiranda prievolė apskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą PVM nuo įsigijimo sumos.

Visų pirma gavę programinės įrangos įsigijimo dokumentą iš Belgijos įmonės, apskaitoje registruosite mokėtino PVM sumą, tačiau kadangi esate PVM mokėtojas – tuo atveju, jei įsigyta programinė įranga bus naudojama Jūsų ekonominėje veikloje pajamoms uždirbti, tuo pačiu registruosite ir gautiną PVM (Jūs turite teisę į PVM atskaitą), būtent todėl prievolės mokėti PVM nebus, reikės tik apskaitoje priskaityti mokėtino PVM sumą bei tuo pačiu – gautino PVM sumą.
 

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.