...

Pagrindinė mintis atidaryti Lietuvoje nekilnojamo turto vystymo ir pardavimo įmonę.

Žinių bazė

2017.01.23

Pagrindinis akcininkas būtų Gruzijos įmonė. Vadovas gali būti lietuvis, gali būti Gruzijos pilietis, priklausys nuo aplinkybių.
1. Ar reiktų atidarinėti naują lietuvišką nepriklausomą įmonę ar geriau kurti filialą Gruzijos įmonės?
2. Kaip vyksta įmonės įforminimas jei pagrindinis akcininkas, ne LT ir ne ES pilietis? Ar gali ne ES pilietis atidaryti Lietuvoje įmonę?
3. Kokios pagrindines sąlygos užsienio investuotojams, kokie gali kilti sunkumai?
4. Mokesčių politika:
a) Pelno mokestis, ar galima būtų tikėtis kažkokių lengvatų pirmaisiais veiklos metais?
b) Darbuotoju atlyginimai ir mokesčiai. Kiek tai kainuos darbdaviui?

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tadas Dumbliauskas

Vadovaujantysis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Dumbliauskas ir partneriai"

Publikavimo data: 2017-01-23 20:55

1. Įmonei plečiant savo veiklos geografiją, kitoje valstybėje veikla gali būti vykdoma įsteigiant atskirą juridinį asmenį arba filialą. Tiek juridinio...

Publikavimo data: 2017-01-23 20:55

1. Įmonei plečiant savo veiklos geografiją, kitoje valstybėje veikla gali būti vykdoma įsteigiant atskirą juridinį asmenį arba filialą. Tiek juridinio asmens įsteigimas, tiek filialo steigimas turi pliusų ir minusų. Kuri veiklos forma būtų racionalesnė, galima būtų įvertinti tik žinant, kokie yra steigėjo lūkesčiai, tikslai, finansiniai resurai (steigiant filialą, nereikalingas įstatinis kapitalas, o steigiant juridinį asmenį – reikalinga), kokias funkcijas ketinama vykdyti per naują darinį, ar šis darinys veiks tik vienos valstybės teritorijos ar planuojama veiklos plėtra (filialo pavadinimas turi atkartoti jį įsteigusios įmonės pavadinimą, todėl tai gali sutrukdyti užsienio šalyje prisistatyti kuo patraukliau, jeigu teritoriniu požiūriu planuojama plėsti veiklą) ir pan.

2. Ne Europos Sąjungos pilietis turi teisę įsteigti juridinį asmenį Lietuvos Respublikoje.  Papildomų reikalavimų, susijusių su tuo, kad įmonės akcininkas yra ne Lietuvos Respublikos ir ne Europos Sąjungos valstybės nares pilietis, nėra. Pagrindiniai uždarosios kcinės bendrovės ar filialo steigimo etapai yra šie: – steigimo dokumentų rengimas, – banko sąskaitos atidarymas ir įstatinio kapitalo apmokėjimo organizavimas (šis etapas nereikalingas steigiant filialą), – steigimo dokumentų notarinis tvirtinimas, – steigimo dokumentų pateikimas registruoti Juridinių asmenų registre.

3. Nežinant investicijų pobūdžio ir laikotarpio, kada bus ketinama investuoti, atsakyti dėl investicinės aplinkos palankumo nėra galimybių.

4. Bendrasis pelno mokesčio tarifas pagal šiuo metu Lietuvos Respublikoje galiojančius teisės aktus sudaro 15 proc. 5% mokesčio tarifas taikomas taikomas įmonės apmokestinamajam pelnui, kai vidutinis sąrašuose esančių darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių ir mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 300.000 EUR; arba įmonės apmokestinamajam pelnui, kai per mokestinį laikotarpį daugiau kaip 50% pajamų sudaro pajamos iš žemės ūkio veiklos. 0% tarifas taikomas socialinių įmonių apmokestinamajam pelnui, esant įstatyme nustatytoms sąlygoms.  Įstatymas šiuo metu numato galimybę pasinaudoti investicijų, inovacijų lengvatomis. 
Darbdavys sumoka 3 proc. privalomojo sveikatos draudimo įmokas, 27,98 proc. valstybinio socialinio draudimo įmokas, 0,2 proc. dydžio  įmokos į Garantinį fondą. Šios įmokos mokamos kas mėnesį. 

Ekspertai

Tadas Dumbliauskas

Tadas Dumbliauskas

Vadovaujantysis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Dumbliauskas ir partneriai"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.