Noriu užsiimti individualia veikla. Drabužių stilistė – dizainerė. Nuo ko pradėti?

Žinių bazė

2014.01.02

Sveiki. Ar turėčiau kreiptis į VMI ir ten pirkti leidimą? Kokių dokumentų reikėtų, kaip vyksta pajamų įforminimas.
Ačiū už atsakymus!

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2014-01-02 08:41

Gyventojas, pradėjęs vykdyti kokios nors rūšies individualią veiklą (tame tarpe ir drabužių stilisto – dizainerio veiklą), ne vėliau kaip veiklos...

Publikavimo data: 2014-01-02 08:41

Gyventojas, pradėjęs vykdyti kokios nors rūšies individualią veiklą (tame tarpe ir drabužių stilisto – dizainerio veiklą), ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną privalo apie tai informuoti mokesčių administratorių, pateikdamas Fizinio asmens prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą REG812 formą (toliau – Prašymas). Prašymo formą gyventojas gali pateikti prisijungę prie elektroninio VMI portalo, autorizuotų elektroninių paslaugų srityje Mano VMI (toliau – Mano VMI), atsiųsti paštu ar betarpiškai įteikti mokesčių inspekcijos darbuotojui.

Teikiant Prašymą įregistruoti individualią veiklą, VMI turi būti pateikiamas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (pasas, asmens tapatybės kortelė), ar dokumento kopija, jei Prašymas siunčiamas paštu. Jeigu Prašymo forma teikiama, prisijungus prie Mano VMI, asmens tapatybė patvirtinama Mano VMI nustatytomis priemonėmis.

Gyventojo individualios veiklos pagal pažymą pajamoms, gautoms iš drabužių stilisto – dizainerio veiklos (kuri priskiriama Laisvosios profesijos veiklai) būtų taikomas 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifas. Apskaičiuojant individualios veiklos apmokestinamąsias pajamas iš pajamų gali būti atimami GPMĮ 18 straipsnyje nurodyti su individualios veiklos pajamų gavimu ar uždirbimu susiję leidžiami atskaitymai.

Be to, gyventojai, vykdantys individualią veiklą pagal pažymą, turi mokėti 9 proc. dydžio PSD bei 28,5 proc. dydžio VSD įmokas, kurios skaičiuojamos nuo 50 proc. individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus PSD ir VSD įmokų) sumos. Šių įmokų mokėjimą administruoja Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (SODROS) įstaigos.

Gyventojas, besiverčiantis individualia veikla pagal pažymą, tvarkydamas buhalterinę apskaitą, turi vadovautis Buhalterinės apskaitos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. vasario 17 d. įsakymu Nr. 1K-040 (toliau – Taisyklės). Vadovaujantis Taisyklių nuostatomis gyventojas, vykdantis individualią veiklą pagal pažymą, suteikę paslaugą ar pardavę prekę, kiekvienam klientui privalo išrašyti vieną iš šių apskaitos dokumentų: prekių (paslaugų) pirkimo – pardavimo FR0508 formos kvitą (šis dokumentas išrašomas pinigų gavimo momentu), sąskaitą-faktūrą arba PVM sąskaitą faktūrą (jei gyventojas yra pridėtinės vertės mokesčio mokėtojas), kasos aparato kvitą (jei gyventojas pajamoms apskaityti naudoja kasos aparatą). Apskaitos dokumentas turi būti išrašomas paslaugos suteikimo ar prekės pardavimo momentu, neatsižvelgiant į tai kada bus atsiskaityta už prekę ar paslaugą.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.