...

Noriu pradėti pardavinėti kavą iš kavos automobilio Kauno m., Kauno r. ir/ arba visoje Lietuvoje (prie parkų, turguose, stambesniuose susibūrimo vietose, šventėse, renginiuose. Nuo ko pradėti?

Žinių bazė

2017.01.05

Įsigysiu kavos automobilį, kas toliau? Visiškai neturiu verslo patirties. Žinau, kad galiu dirbti pagal individualios veiklos pažymėjimą.
Kokių leidimų man reikės, kur kreiptis? Su kokiomis problemomis, sunkumais galiu susidurti? Kokie, kokių rūšių bus mokesčiai? Kokie reikalavimai ir pan.? Esu neįgalus asmuo, neseniai netekau darbo, darbingumas -35 proc. Kur galėčiau kreiptis dėl finansinės pagalbos/paramos mano verslo pradžiai? Kur galėčiau kreiptis dėl konsultacijų?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2017-01-05 22:15

Kiekvieną naują ūkinę komercinę veiklą reikia pradėti nuo jos įteisinimo, nuo įregistravimo, pasirenkant fizinio ar juridinio asmens statusą. Šias procedūras...

Publikavimo data: 2017-01-05 22:15

Kiekvieną naują ūkinę komercinę veiklą reikia pradėti nuo jos įteisinimo, nuo įregistravimo, pasirenkant fizinio ar juridinio asmens statusą. Šias procedūras galite atlikti internetu VMI arba Registrų centro svetainėse.  Kadangi Jūsų veikla būtų išvežamoji kavos prekyba, šią veiklą galite vykdyti ir turint tik verslo liudijimą, tačiau galite rinktis ir kitą teisinę formą. Nuo teisinės formos pasirinkimo priklauso ir mokesčiai, kuriuos turėsite mokėti.
Atsižvelgiant į tai, kad turite 35 proc. darbingumą, svarbu paminėti, kad prieš registruojant savo veiklą,  pasidomėtume darbo biržos teikiamomis subsidijomis darbo vietos steigimui. Norint gauti šią subsidiją, būtina žinoti, kad ji suteikiama jei:

– Esate bedarbis (Jūsų atveju neįgalusis), registruotas darbo biržoje;
– Turite nuosavybės teise ar kitais pagrindais valdomą nekilnojamąjį turtą, jeigu toks būtinas darbo vietoms įsteigti ir išlaikyti ne mažiau kaip 36 mėn.;
– Įsteigta (pritaikyta) darbo vieta turi būti išlaikyta ne mažiau kaip 36 mėn.

Subsidija skiriama finansuoti darbo priemonėms ir techninės pagalbos priemonėms neįgaliesiems būtinoms darbo vietos funkcionavimui užtikrinti, pirkti, montuoti ir pritaikyti. Taip pat mokymui, kai steigiamai darbo vietai reikalingos profesinės kvalifikacijos ar kompetencija. Tai reiškia, kad galėsite išklausyti tam tikrus kursus, jie bus finansuojami. Subsidija taip pat gali būti skiriama finansuoti patalpų, reikalingų darbo vietai įrengti ir valdomų nuosavybės teise, remontui ir pritaikymui, tačiau svarbu žinoti, kad subsidija šiai išlaidų rūšiai negali viršyti 50 proc. visos subsidijos dydžio.

Pagrindinis leidimas, kurį turite gauti norint užsiimti kavos prekyba yra Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas. Šį pažymėjimą išduoda Teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT). Prieš pateikiant prašymą reikia žinoti, kaip ketinate teikti paslaugas, kokiais įrenginiais bus tiekiama kava, kokios firmos aparatai, kaip bus įtaisomas kavos aparatas automobilyje ir t.t. Kuo detaliau žinosite, tuo geriau, nes lengviau ir greičiau galėsite gauti pažymėjimą. Rekomenduojame šiuo klausimu, prieš pildant prašymą pasikonsultuoti su VMVT specialistais. Taip pat būtinai paminėkite, kur planuojate vykdyti veiklą, kad žadate pardavinėti savo kavą, kad tai bus pardavinėjama renginiuose ir kitose viešosiose vietose.

Dar vienas svarbus leidimas, be kurio neturėtumėte teisės užsiimti prekyba viešosiose vietose ar renginių metu, yra leidimas prekiauti ir/ar teikti paslaugas viešosiose vietose. Šiuos leidimus išduoda savivaldybės, kuriose planuojate užsiimti kavos prekyba. Jei planuojate pardavinėti kavą ir renginių metu, svarbu paminėti,  kad kartais šį leidimą išduoda renginių organizatoriai, kurie visiems renginio dalyviams patys gauna leidimus iš savivaldybės.

Taip pat norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad smulkaus ir vidutinio verslo ūkio subjektai (SVV), vykdantys veiklą ne ilgiau nei 5 m., gali pasinaudoti Verslo konsultantų tinklo (VKT) teikiamomis paslaugomis. Tai visoje Lietuvoje lengvai prieinama sistema, kuri sukurta, siekiant padėti SVV subjektams, jauniems verslams, auginti kompetencijas ir tuo pačiu – verslą. VKT tikslas – suteikti kokybiškas konsultacijas, tiems verslininkams, kuriems to labiausiai reikia – aktualia tema ir reikiamu laiku bei atsižvelgiant į sunkumus, su kuriais susiduria jaunas verslas. SVV subjektams, kurie vykdo veiklą pirmuosius metus ir kurie konsultuojasi verslo pradžios ir verslo plėtros temomis, kompensuojama dalis gautų paslaugų išlaidų sudaro net 100 proc. Daugiau informacijos apie šį tinklą rasite portale http://vkt.verslilietuva.lt

Ekspertai

Živilė Baušienė

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.