...

Noriu kepti duoną ir prekiauti turguje

Žinių bazė

2013.12.28

Norėčiau sužinoti, kokių leidimų ir dokumentų reikia tuo užsiimant? Ar galiu kepti kaime pas močiute pečiuje? Ar reikėtų specialių patalpų?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Publikavimo data: 2013-12-28 19:51

Norėdami užsiimti naminės duonos prekyba visų pirma turite nueiti į savo mieste esančią teritorinę maisto ir veterinarijos tarnybą ir užpildyti...

Publikavimo data: 2013-12-28 19:51

Norėdami užsiimti naminės duonos prekyba visų pirma turite nueiti į savo mieste esančią teritorinę maisto ir veterinarijos tarnybą ir užpildyti prašymą maisto tvarkymo subjekto pažymėjimui gauti. Maisto veterinarijos tarnybos inspektorius per 10 dienų nuo jūsų prašymo užpildymo dienos atliks jūsų patalpų vertinimą.
Tam, kad gautumėte tokį pažymėjimą, turite turėti tinkamai įrengtas ir maistui ruošti pritaikytas patalpas, kuriose bus kepama duona. Pabrėžiame, kad jeigu duoną kepsite pas močiutę kaime, tai patalpos negali būti naudojamos ir asmeninėms reikmėms. Patalpose taip pat privalo būti vandentiekis, kanalizacija, technologiniai įrenginiai, vėdinimas, kitaip tariant, patalpos turi atitikti visus keliamus reikalavimus ir higienos normas.

Jau pradėjus vykdyti veiklą Maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai reguliariai tikrina, kaip laikomasi patalpų ir įrangos švaros normų, maisto produktų temperatūros, kokios žaliavos yra naudojamos. Gavę Maisto ir veterinarijos tarnybos pažymėjimą užsiimti minėta veikla gausite leidimą eksportuoti duoną į turgavietes. Bendruosius ir specialiuosius reikalavimus visoms maisto tvarkymo patalpoms reglamentuojantis teisės aktas – 2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 852/2004 dėl maisto produktų higienos.

Ekspertai

Karolina Jaraitė

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.